“Bina Itimat Fast FRWRD” programına seçilen girişimler mahsus oldu

Çatı Kredi Fast FRWRD programına 13 hamle seçilmeye doğruluk kazandı.

Çatı Emniyet’den yapılan açıklamaya bakarak, blockchain teknolojileriyle yayın ve bakım geliştiren startuplar’a yetişek, mentorluk, danışmanlık, teşrikimesai, PoC desteği üzere imkanların sağlanacağı Bina Itimat Fast FRWRD programına akseptans edilen girişimler “Kick Off Etkinliği” ile duyuruldu.

151 başvurunun yapıldığı Bina Yüreklilik Fast FRWRD programına 13 kadem seçilmeye doğruluk kazandı.

Avalanche, Core Strateji ve Çatı Yüreklilik partnerliğinde gerçekleştirilen Yapı Itimat Fast FRWRD ile programa akseptans edilen girişimlere, Antrenör Holding’in envestisman mekanizması olan Koç Aşama Sermayesi Envestisman Fonu tarafından envestisman yapılması hedefleniyor.

“Girişimcilik ekosistemini destekliyoruz”

Açıklamada görüşlerine kayran sunulan Yapı Itimat Umum Müdür Yardımcısı Yakup Doğan, dijital dünyadaki olanakların herhangi bir güzeşte devir daha aşkın geliştiğine dikkati çekti.

Finans sektörünün yeni teknolojilerin, terim ve trendlerin etkisiyle küsurat bir çabucak değiştiğini nâkil Doğan, şunları kaydetti:

“Değme sabık dönme daha de dijitalleşen dünyamızda çıktı zamandan ve mekandan müstakil adına bankacılık hizmetlerine yansımak balaban ehemmiyet taşıyor. Yapay zeka, blockchain ve nesnelerin interneti gibi kullanılmamış teknolojilerle bambaşka benzeri gelecek bizi bekliyor. Yapı Cesaret olarak tığ üstelik süresince bulunduğumuz bu dijitalleşme çağında, müşterilerimizin bankacılık işlemlerini kolaylaştırmayı ve hızlandırmayı amaçlıyoruz. Bu açıdan Yapı Cesaret Fast FRWRD programını, ülkemizdeki inovasyon kültürünü imar etmek hesabına haddinden fazla önemsiyoruz. Bunun üzere Yapı Yüreklilik Fast FRWRD programında girişimlere sağladığımız katkılarla girişimcilik ekosistemini genişletip desteklemeyi amaçlıyoruz. Sunu büyük motivasyon kaynağımız, müşterilerimizin ihtiyaçlarına müteveccih çözümlerle hayatlarını kolaylaştırmak ve yadırgatıcı hizmetlerle onların hayatına dokunmak. Bugüne kadar Çatı Emniyet kendisine sektörü sayısız yenilikle tanıştırmanın gururunu yaşadık. İnovasyondaki öncülüğümüzü pekiştirmek hesabına gerçekleştirdiğimiz bu programda, inovatif yayın ve hizmetlerini bizimle paylaşıp seçilen girişimlerin hepsine başarılar diliyorum.”

Share: