Bilecik selen | Bilecik’ten ayrımsız Balkan Şampiyonu daha

5. Örtüsüz Wushu Kung Fu Balkan Şampiyonu Bilecik ilini dubara eden Nisanur Bırni oldu.

Afyonkarahisar Tınaztepe Spor Salonu’nda gerçekleştirilen 5. Örtüsüz Wushu Kung Fu Balkan Şampiyonası, 10 değişik ülkeden bin 100 sporcunun katılımıyla tamamlandı.

Şampiyonada Bilecik’i Nisanur Bırni katakulli etti. 6 çağ süren şampiyonada kudretli sportmen Nisanur Bırni, 80 kg sıklette karşılaştığı bilcümle rakiplerini yenik etti ve altın madalya elde ederek Balkan Şampiyonu oldu.

Gençlik Spor Bakanlığı Spor Okulları sporcuları katıldıkları ulusal ve arsıulusal yarışmalarda madalya elde etmeye devam ediyor. Son kendisine başarı Wushu branşından geldi. Kalburüstü sportmen ve antrenörü tebrik kartı fail Deneyimsizlik ve Spor İl Müdürü Yasin Özdemir,” Yapılış ve Kurtuluşun site Bilecik, spor şehri olma uğrunda çabucacık ilerliyor. Hat ve İlçelerde başlattığımız zir çatı odaklı icraat ile sporcularımızın katıldıkları ulusal ve arsıulusal yarışmalarda madalya elde etmesinden haddinden fazla memnunuz. Antrparantez sporcularımız elden katıldıkları turnuvalarda madalya elde etmiyor milli takımlara davet edilerek ülkemizi bile kumar ediyor. Sistemli ve ilmî programlanan antrenmanlarımız ile bu başarıların henüz üstelik artacağına inanıyorum. Sporcumuz Nisanur ve antrenörümüz Ayşenur Danabaş’ı tebrik ediyor başarılar diliyorum” dedi. – BİLECİK

Share: