Bilecik haberleri… Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesinden 4 vukuf insancasına “Dünyanın Genişlik Aktif Olgun İnsanları” listesinde saha aldı

Stanford Üniversitesi’nden veri insanlarının gelişigüzel sene gerçekleştirdiği dünyanın en çalışkan bilim insanlarının sıralandığı listede Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesinden (BŞEÜ) 4 vukuf insancasına yer aldı.

BŞEÜ’den yapılan açıklamada, Stanford Üniversitesi yoluyla yapılan ve 190 bini çok veri insanının değerlendirmeye alındığı çalışmalarda nitelikli işaret sayısı, yayınların düz aldığı derginin etkisi, berat sayısı, yapılan yöneltme sayısı, h-dizin, hm-endeks, yazı sayısı ve gönderme kayran makale sayısı üzere kriterlerin ele alındığı kaydedildi.

Dünyanın genişlik etken bilim insanları listesinin “Kariyer boyu bastırık” ve “2021 etki sıralaması” yerine iki kategoride listelendiği belirtilen açıklamada, BŞEÜ Rektörü Prof. Dr. Şükrü Beydemir, Mühendislik Fakültesi tedris üyelerinden Prof. Dr. Oğuz Arslan ve Doç. Dr. Ongun Işık ile Tababet Fakültesi Akademisyen Doç. Dr. Cüneyt Çağlayan’ın akademik çalışmalarıyla listede meydan aldığı bildirildi.

Prof. Dr. Beydemir, yaptığı yazılı açıklamada, üniversitede yapılan bilimsel çalışmaların ve bu çalışmaların sonuçlarından memnuniyetini anlatım ederek, “Üniversitemizde yapılan seçme nev ilmî çalışmayı maddi ve manevi kendisine destekliyoruz. Bilimsel Araştırma Proje desteklerimizi alçak oranda artırdık. Önümüzdeki süreçte üniversitemizin adının henüz yoğun ve elan nitelikli anılacağına inanıyorum. ‘Dünyanın Yer Aktif Bilgi İnsanları’ listesine girmeye hak kazanan akademik personelimizi tebrik kartı ediyorum.” değerlendirmesinde bulundu.

Share: