Bildirme bağan mahiye 8 bin TL oldu, işçiler göbek atarak kutladı

Karabük Belediyesi ve Uray İş Sendikası beyninde yapılan şişman sözleşmeyle yer düşük iştirakçi maaşı 8 bin liralık oldu. İşçiler zam sevincini gömlek atarak kutladı.

Karabük Belediyesi ile Belediye-İş Sendikası beyninde süren Dolgun İş Sözleşmesinde bahtiyar sona ulaşıldı. Kavil görüşmeleri sürerken işçiler şehremaneti dışarısında kendilerine verilecek evire çevire haberi bekledi. TİS’in imzalanmasının ardından işçilerin yanına giden Belediye Reisi Rafet Iyiliksever tezahüratla karşılandı. Burada enformasyon işleyen Komutan Hayırhah, bu zamana kadar işçilerin şen geçinmeleri için hesap yaptıklarını rapor ederek, maaşlarını aynı periyot bile geciktirmediklerini hatırlattı. Hayırsever, belediyede yevmiyeler dış bire bir işçinin arz bir iki alacağı ücretin 8 bin TL olacağını aktararak seçme 6 Mayıs’ta katma yerine 250 TL verileceğini söyledi.

Konuşmaların peşi sıra nazik alay faal işçiler davul ve zurna eşliğinde göbek atarak imzalanan Toplu İş Sözleşmesini kutladılar.

Şehremaneti İş Sendikası Idarehane Başkanı Tarık Düzyer, Şehremini Rafet Iyilikçi’nin elinden geleni yaptığını ve şehremaneti bütçesini aşarak emekçinin hakkını verdiğini kaydederek teşekkürname etti. – KARABÜKShare: