Belarus’un Ankara Büyükelçisi Rybak’tan SATSO’ya ziyaret

Sakarya Tecim ve Uran Odası (SATSO) Umumi Heyet Başkanı Akgün Altuğ, Belarus’un Ankara Büyükelçisi Victor Rybak ve beraberindeki heyeti ağırladı.

SATSO’dan yapılan açıklamaya bakarak, ziyarette, Türkiye-Belarus arasındaki iktisadi ve ticari ilişkilerin geliştirilmesi, bu süreçte Sakarya’nın potansiyelinin enerjik olacağı konularında fikir alışverişinde bulunuldu.

Açıklamada görüşlerine vadi verilen Altuğ, kentin önemli konumuyla makro yolların üzerinde bulunduğuna dikkati çekti.

Altuğ, 8 organize sanayi bölgesiyle eklenmiş zer üretim gerçekleştiren kentin, birçok toptan markanın dahi üretim tesisine ocak sahipliği yaptığını anlatarak, “Şehrimizde Belarus’a dış satım özne, Belarus’tan işaret ithal eden ve oradaki firmalarla ikili ilişkilerini geliştirmiş firmalarımız bulunan. Sahip olduğumuz yavaş avantajlarla bu ilişkileri çokça elan sağlam tıpkısı zemine etkilemek, henüz çok gelişmesini sağlamaktan sevinme duyacağız.” ifadesini kullandı.

Büyükelçi Rybak da düet iktisadi hareket birlikleri yetiştirmek için kentte bulunduklarını aktararak, “Sakarya çokça ciddi bir noktada. Belarus ile Sakaryalı birçok firma beyninde bile ticari teşrikimesai var. Umuyoruz ki elan bile gelişir.” açıklamasında bulundu.

Karşılıklı armağan takdimiyle sona ermiş ziyarette, Istihsal ve Tecim Oturmuş Derneği Başkanı Özkan Bulak de hazır bulundu.

Share: