BBP Umumi Başkanı Destici, Gaziantep’te İl Başkanlığı ziyaretinde konuştu Açıklaması

Şişman Angajman Partisi (BBP) Umumi Başkanı Mustafa Destici, “BBP namına Halk İttifakı ile birlikteyiz. Cumhurbaşkanı adayımız Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan. Şu anki kararımız Topluluk İttifakı çatısı altında, öz öğür logomuz ve adaylarımızla seçime iltihak yönünde.” dedi.

Destici, partisinin Gaziantep İl Başkanlığını ziyareti sırasında düzenlediği basın toplantısında, selde hayatını kaybeden 18 kişiye Allah’tan yağmur diledi.

Afetlerin arkası sıra Türkiye’nin ikinci gündem maddesinin 14 Mayıs’ta gerçekleştirilecek cumhurbaşkanlığı ve milletvekili umumi seçimleri olduğunu tamlayan Destici, “Türkiye 2017’den beri eskimemiş benzeri sisteme geçti. Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi ile yönetiliyor. Bu sistemde Türkiye, 5 sene dengeli aynı şekilde tıpkı siyasi kaos ve er intihap yaşamadan dönemi tamamladı. Seçime katılan partilerin yüzde 99,5’i meclise girdi. İnşallah bu dönemde de öyle tamam. Bittabi mütebeddil seçim yasası, bu hangi büyüklüğünde cevaz fail bunu da intihap sonucunda göreceğiz.” diyerek konuştu.

BBP olarak bu seçme yasası değişikliğine Meclis’te “tamam” demediklerini kaydeden Destici, şöyle devam etti:

“Zımnında böyle bir çekincemiz vardı. Demin görüp yaşayacağız. 2016’da yaşanan namert darbe girişiminde bizim Halk İttifakı’mız darbe gecesinde kuruldu. Yani darbeye karşı sokaklarda kuruldu. 2017’deki referandumda bile bitmeme etti. 2018 seçimlerinde üstelik devam etti. 2023 seçimlerinde de bitmeme ediyor. BBP olarak Topluluk İttifakı ile birlikteyiz. Cumhur Reisi adayımız Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan. Şu anki kararımız Halk İttifakı çatısı altında, kendi parti logomuz ve adaylarımızla seçime katılma yönünde. Şu anda partimizde namzet adaylığı başvuruları ağır bire bir şekilde devam ediyor. Ayın 25’ine büyüklüğünde de bitmeme edecek.”

Gaziantep’te hayat dolu bir şekilde parti yerine var olduklarını vurgulayan Destici, önceki günden itibaren emeği geçen herkese teşekkürname etti ve kentten bildirme beş altı tıpkı mebus çıkarmayı beklenti ettiklerini dile getirdi.

Destici, öğür yerine kurulduğu andan itibaren devletin varlığını, ülkenin bütünlüğünü, milletin istikrarını ve istikbalini önde sara politika yaptıklarını belirterek, şunları kaydetti:

“Bu hassasiyetlerden ödünleme ermedik. Bittabi kim politik partiler olsun, özge kuruluşlar olsun ittifakımıza katılabilir evet dahi destekleyebilir. Terör ve şiddeti yöntem adına benimsemeyecek, devletin varlığını kabul edecek, ülkenin bütünlüğünü milletin denge ve istikbali üstüne tek iş yaşamayacak olanlarla ancak öğün yürüyebiliriz. Bakıyoruz cebin tarafta PKK’nın siyasi şubesi HDP, zaman İstanbul Yenikapı’bile yaptığı gösteri evet üstelik eylem evet bile gelişigüzel ne ise terörist başının pankartlarını açıyor. Bundan 3-5 yıl geçmiş yıldırıcı Selahattin Demirtaş, bittabi ‘Apo’nun heykelini dikeceğiz’ demişse bugünküler üstelik tıpkı şeyleri söylüyor. ya dahi aha Pervin Buldan’ın konuşmaları basına yansıdı. Hangi diyor? ‘Suriye’nin kuzeyinde işi hallettik, şimdi ara Türkiye’ye geldi’ diyor. Kılıçdaroğlu’na yaptığımız ziyaretimizde demiştim ha Ülker Buldan ha Duran Koruyucu diye niteleyerek. Şimdi aynısını görmüş olduk. Tığ hep yakınlarında çıkıyoruz. Tığ kimseye iftira atmıyoruz, kimseyi olduğundan farklı göstermiyoruz. Hakkaniyetli bir şekilde ki ne ise onu söylüyoruz. Tığ aynı zamanda teröriste yıldırıcı, haine aşağılık mersiye cesaretini de gösterdik ve artık üstelik göstermeye devam edeceğiz.”

Share: