Batman hars müzakere haberi… Yeşilçam’ın usta ismi Görüntü Koçyiğit Batman’da sevenleri ile buluştu

Yeşilçam’ın dirayetli ismi Hülya Koçyiğit Batman’da sevenleri ile buluştu

BATMAN – Batman Valiliği ve Batman Belediyesi iş birliğiyle bu sene 5.’si düzenlenen pusula etkinlikleri çerçevesinde Yeşilçam sinemasının dirayetli ismi Rüya Koçyiğit, sinema ve kitapseverlerle buluştu.

Batman Ilbay Yardımcısı ve Batman Uray Başkan yardımcısı Güçlü Gürbüz Sinema yıldızı Koçyiğit’i çiçeklerle karşıladı. Yeşilçam sineması emekçilerinden Görüntü Koçyiğit, gerçekleşen söyleşi birlikte okurlarla bire bir araya geldi. Koçyiğit, yaptığı konuşmada, Batman’a ilk gelişinin olmadığını, henüz geçmiş gelip gördüğü şehrin edebiyata, kültüre ve sanata bağlam göstermesinin kendisini çok çokça bahtiyar ettiğini söyledi.

Türk sinemasının halkla bütünleştiğine meni fail Koçyiğit, insanların sevgisini hak edebilmek amacıyla haddinden fazla çalıştığını anlattı. Koçyiğit, “Batman Valiliği ve Batman Belediyesinin hazırladığı 5 yıldır bitmeme eden mektup fuarına seve seve geldim. Burada gördüğüm sevgiyi, ilgiyi gerçekten beni çok mutlu etti ve çokça duygulandırdı” dedi.

“Bu kadar gencin kitap sevgisinin olması, sinema sevgisinin olması beni haddinden fazla duygulandırdı” diyen Koçyiğit, “Öylesine ayrımsız behişt ülkemiz var ki, doğusu, güneyi, kuzeyi ayırt etmez. her bir yöresi ayrımsız birinden iyicene. Benim önceki iş değil Batman’a. Henüz ilk Siirt, Batman, Mardin, Van, Türkiye’nin her adına gitmiş gezmiş insanım. Nedeniyle gençlerin özelikle darülfünun gençlerin ülkenin beher köşesini gezmesini tavsiye mektubu ediyorum. Gezerek, görerek haddinden fazla daha aşkın fikir sahibi olacaksınız bu güzelce ülkemizde. Onlarla gelişigüzel anlatmak kıytırık haddinden fazla güzeldi, pir tıpkı sürprizdi. Seçme birine teşekkürname ediyorum. Bu kadar istekle ilgili gösterdikleri için çok mutlu oldum” ifadelerini kullandı.

Share: