Batman haberi: MHP heyeti Sason’da vatandaşlarla buluştu

Batman’ın Sason ilçesinde vatandaşlarla tıpkısı araya mevrut Ulusçu Hareket Partisi (MHP) Mersin Milletvekili Ölümsüz Balkır, “Cumhur İttifakı, Türkiye’nin Şimal Irak’ta, Suriye’bile Fırat Kalkanı, Hazar Pınarı Harekatı, Zeytin Dalı Harekatı’nı başarıyla yapmasıdır. 46 yıldır mecbur olan Maraş’ın açılmasıdır” dedi.

MHP, 8 Ekim’de “Yavaş Yavaş 2023; ‘Köyüm Benim’ Kardeş Kardeş Toplantıları’na başladı. “Köyüm Benim” temalı ahbapça toplantıları dahilinde Batman’ın Sason ilçesine kapalı kırıcı köylerinde vatandaşlarla tıpkı araya mevrut MHP heyeti, Cumhur İttifakı’nın yaptığı çalışmaları anlattı. MHP Mersin Mebus Zevalsiz Şimşek, Halk İttifakı’nın dünya coğrafyası üstünde bulunan mazlumların umudu olduğunu anlatım etti. Balkır, “Tığ il iklim dolaşarak Halk İttifakı’nın neler yaptığını vatandaşlarımıza anlattık. Peşi Sıra ilçeleri, şimdi de köylerimizi dolaşarak memleketin herhangi bir karışında faal vatandaşlarımıza ulaşmayı hedefliyoruz. Halk İttifakı, Türkiye’nin Şimal Irak’ta Suriye’üstelik Fırat Kalkanı, Barış Pınarı Harekatı, Zeytin Dalı Harekatı’nı başarıyla yapmasıdır. 46 yıldır tutkun olan Maraş’ın açılması, semavi vatanda koskocaman bire bir mücadelenin verilmesi, birilerinin müze olsun demesine rağmen Ayasofya’nın yeniden İslam aleminin ibadetine açılmasıdır. Topluluk İttifakı, 30 almanak Ermenilerin Karabağ’daki işgaline sonuç verilmesidir. Cumhur İttifakı, Karadeniz’in binlerce derinliğinden doğal gaz çıkartılmasıdır. Sunulan savaş 85 milyon vatandaşımızın mücadelesidir. Dünyadaki bilcümle mazlumların mücadelesidir. Adayımız kesin, kararımız birlikte nettir. Adayımız bile Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dır” dedi.

“MHP, güneydoğuda ve ülkenin her karışında olmaya bitmeme edecektir”

Ülkenin temas yerini karış karış gezdiklerini anlatım fail Balkır, “Şu anda birlikte Batman Sason’dayız. Burada vatandaşlarımızla, köylülerimizle buluşmaya bitmeme ediyoruz. Allah’ın izniyle bayrağın dalgalandığı değme yerdeyiz, gelişigüzel yerde olmaya bitmeme edeceğiz. Gittiğimiz seçkin yerde üstelik vatan diyeceğiz, ulus diyeceğiz, alem diyeceğiz, ezan diyeceğiz. Irlamak, Kürdü, Lazı, Çerkezi bu coğrafyada kıpırdak herkesi, Alevisi, Sünnisi ile kıyamete kadar bire bir ve bu arada olacağız. Düşmanları da çatlatacağız. Kökeni hangi olursa olsun seçkin vatandaşımızı kucaklamaya devam edeceğiz. 85 milyon insanımızın hiçbirinden de vazgeçmeyeceğiz. Ülkenin bağlantı ve bütünlüğü için siyasa yapıyoruz” şeklinde konuştu. – BATMAN

Share: