Batman bili… Batman’da 5. Mektup fuarı açılışı gerçekleştirildi

Batman’birlikte 5. Kitap fuarı açılışı gerçekleştirildi

BATMAN – Yüzlerce katalog, yazar, saz şairi ve adlı ismi buluşturan 5. Batman Betik Fuarının açılışını Ilbay Ekrem Canalp ve beraberindeki tören düzeni ile alay malay yaptı. Valilik binası uğrunda gerçekleştirilen açılışta Vali Canalp’ın yanı sıra binlerce mektup ve edip yer aldı.

5. Batman Kitap Fuarının açılışını özne Vali Ekrem Canalp, açılıştan sonra biricik bir tane stantları dolaşarak yazar ve şairlerin kitaplarının meydan aldığı ahşap bölmelerdeki kitapları inceleyip, ahbapça etti. Açım konuşmasını gerçekleştiren Ilbay Canalp, Batman’üstelik Batmanlıların tezkere okumayı haddinden fazla sevdiğini bel ederek bu etkinliği gerçekleştirdiklerini anlatım etti.

Vali Canalp, “Batmanlıların bu aşkına, bu şevkine sunma iyi şekilde karşılık atfetmek üzere bu yılda mektup fuarımızı genişlik mülevven şekilde yapmaya çalıştık. Buraya mevrut çok saygıdeğer im evlerimiz. Haddinden Fazla tırsmak değer yazarlarımız hoppadak kitaplarını imzalamaya gelmiyorlar. Gençlerimize ve çocuklarımıza bire bir ant da birer basiret bahşetmeye dahi geliyorlar. Nedeniyle onlardan faydamızda genişlik maksimum seviyede gerçekleşmiş olacak. Bu etkiyi artırabilmek amacıyla ilçelerimizden ücretsiz otobüs severleri düzenledik. 200 bin öğrencimize davetiye ulaştırdık” dedi.

“1 milyon 200 bin liralık betik sıkıntı verdik”

Batman 4. Pusula fuarında sabık sene öğrencilere 800 bin TL’lik bergüzar üzüntü verdiklerini anımsatan Ilbay Canalp, bu sene bile öğrencilere 1 milyon 200 bin TL’lik pusula dürü çekini verdiklerini aktardı.

Ilbay Canalp, “Onların kitapla olan aşklarını henüz da pekiştirmeye çalışacağız. Apayrı benzeri öz daha yapacağız. Gençlerimiz dolgun alanlarda çalışmayı okumayı, ibret çalışmayı seviyorlar. Bunun süresince kütüphaneleri yaz aylarında özellikle okulların tatil olduğu zamanlarda karışma sunu maksimum düzeyde kullandıklarını gördüğümüz içindir ki öğrencilerimizin bu şekilde ibret çalışabilecekleri ve betik okuyabilecekleri mekanların kapasitesini de yüzdelik 42 oranında artıracak olan bir projeyi üstelik hayata geçirmiş durumdayız. Buradan sizinle çokça çarpıcı aynı vukuf katılmak istiyorum. Burada davet etmiş olduğumuz im evlerinin bizlerle buluşturdukları kitapların toplam mevzu sayısı 5 milyon skor. Nedeniyle Batmanlılara 5 milyon sayfalık bire bir anlayış küşade oluyor. Tığ da diyoruz kim bir sayfada siz açın ve bu fuarı siz üstelik şereflendirin” şeklinde konuştu.

Share: