Baştan Zenginlik Partisi Genel Başkanı Erbakan, Ağrı’da partisinin il kongresinde konuştu Açıklaması

Baştan Refah Partisi Umumi Başkanı Fatih Erbakan, “Erbakan hocamız, hep politik hayatı süresince ırkçılıkla, ayrımcılıkla ve kutuplaşmayla uğraş etti.” dedi.

Fatih Erbakan, Dert Ahali Terbiye Müdürlüğü Salonunda planlı partisinin 2. Görgüsüz İl Kongresi’nde, babası Necmettin Erbakan kabil seçkin ırktan ve temas kesimden insanın dertleriyle dertlendiklerini söyledi.

Bununla birlikte hal yayımlamak amacıyla yola çıktıklarını belirten Erbakan, şöyle konuştu:

“Erbakan hocamız, hep siyasi hayatı boyunca ırkçılıkla, ayrımcılıkla ve kutuplaşmayla mücadele etti. Onun amacıyla Dert’nın Kayseri’den, Bingöl’ün Konya’dan, Diyarbakır’ın da Sakarya’dan bir farkı yoktu. Hassaten ve antrparantez Şark ve Güneydoğu Anadolu illerinin daha çok ihtiyacı olduğundan çevre siyasi hayatı süresince sunma balaban hizmetleri ve yatırımları bu bölgeye yaptı. Tanrı bol iyi rahmet etsin. Cenabıhak binlerce el razı olsun. Mufassal yıllar boyunca boşlama edilmiş, üvey çocuk muamelesi görmüş illerimiz Erbakan hocamız sayımsız kasılma kazandı. Zira sadakat sadece lafla olmaz. Bu sevginin hayata geçmesi amacıyla fiili yerine çalışmalar ve girişim kovmak gerekir. Erbakan hocamız, bu sevgisini lafta ve güya aynı ilişik olmadığını atmış olduğu adımlarla gösterdi.”

İstanbul Sözleşmesi’nden bahseden Erbakan, şunları kaydetti:

“Kadın kadına, ayvaz erkeğe evliliklerin resmi ve türel altyapısını yapmak üzere imzalanan tıpkısı sözleşmedir. Cenabıhak himaye. Bozukluk o sözleşmede familya insan demiyor dahi partnerler diyor. Ocak eş arasındaki şiddet değil, ebeveyn arasındaki şiddet değil, neden partnerler arasındaki çabukluk deniliyor. Zira partnerde kadın ayvaz olma şartı yok. Ayvaz erkeğe bile şerik oluyor. Eş kadına bile eş oluyor. Dünyaevi ve nikah olması yiyecek değil. Bu Arada yaşasan üstelik ortak oluyorsun. Ocak kavramı denen tıpkısı fehva kullanmıyor. Familya içi yol demiyor. Familya içi çaba diyor. Hakeza bir sözleşmeyi ‘meclis çoğunluğunu elde edersem değirmek önceki işim olacak’ diyen bir altılı ganyan masadan bu ülkeye ve bu millete tıpkısı faydalı sağlık mi Allah aşkına, bittabi kim gelmez.”

fiks menü ile gidilen seçimde mevcut başbuğ Işıklı Kuruş, esasen komutan seçildi.

Program, Erbakan’ın partisine katılan kullanılmamış üyelere rozet takmasıyla sona erdi.Share: