Başkent’te avukatlardan TTB Başkanı Fincancı’ya tepki

Başkent’te avukatlardan TTB Başkanı Fincancı’ya tepki

ANKARA – Ankara’da tıpkı kadro avukat, Türk Tabipler Birliği Başkanı Şebnem Korur Fincancı’nın ordunun kimyasal silah kullandığı iddialarına yaptıkları basın açıklaması ile aksülamel gösterdi.

TTB Başkanı Şebnem Korur Fincancı’nın terör örgütü PKK’ye yönelik Irak’ın kuzeyinde hesaplı askeri operasyonlarda kimyasal zırh kullanıldığı iddialarına avukatlardan aksülamel geldi. Ankara Adliyesi önünde toplanan avukatlar namına basın açıklaması eden Avukat Mikail Yılmayan, unutmadıklarını ve daha geçmiş bile Türk Tabipler Birliği’nin sanki Ermeni soykırımı ve Afrin Harekatı hakkında fariza alanları dışında olmasına karşın açıklamalarda bulunduğunu söyledi. Yılmaz, “Türk Tabipler Birliği ayrımsız kamu düzeni sorunudur. Türk Tabipler Birliği, Türkiye aleyhine esmer propaganda işleyen aynı odak haline gelmiştir. PKK ne devir abra düşse Türk Tabipler Birliği’nde bunun ayrımsız yankısını bulmuştur. Türk Tabipler Birliği, kimyevi silahlar kullanıldı iddiası ile Türkiye’yi Uluslararası Türe Divanı’nda yargılatmak istemektedir. Türk Tabipler Birliği ve onun iç ve dıştaki destekçileri şurası iyi bilmelidir kim, Türkiye Devleti Cumhuriyeti müstemleke benzeri fehamet değildir” dedi.

Avukat Yılmaz, sözlerine şöyle bitmeme etti:

“Kamuoyunda sürekli olarak bundan sonra milli asayiş meselesi olan Türk Tabipler Birliği’nin kapatılması gerektiği söylenmektedir. Buradan sayın Cumhurbaşkanımıza sesleniyorum, buradan devletimizin birlikte kerem gibi duran sayın Izzet Bahçeli’ye sesleniyorum; Türk Tabipler Birliği, Ankara Valiliği tarafından faaliyetten men edilebilir. Esenlik Bakanlığı yahut Ankara Cumhuriyet Altını Başsavcılığı, Ankara Temel Hukuk Mahkemesi’nde ülkü açılmasını isteyebilir ve sevgili sonucunda Türk Tabipler Birliği Başkanının görevine akıbet verilebilir.”

Share: