Başkan Zorluoğlu Şehit aileleriyle tıpkı araya geldi

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, “Martir Aileleri Kucaklaşıyor” projesi çerçevesinde Van’dan gelen martir aileleriyle buluştu.

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Tasavvur Zorluoğlu ve eşi Sevcan Zorluoğlu’nun bugün “Şehit Aileleri Kucaklaşıyor” projesi çerçevesinde Trabzon’u ziyaret etmeye gelen Van Martir Aileleri Yardımlaşma Derneği Başkanı Ahmet Kalımlı ve şehit ailelerini ağırladı. Trabzon Şehit Aileleri Yardımlaşma Derneği Başkanı Izzetinefis İşler’in birlikte mevrut misafirleri ağırladı. Programda, Başbuğ Zorluoğlu ve eşi, şehit aileleriyle yakından ilgilendi.

“Gelişigüzel zaman başımızın üzerinde yeriniz var”

Şehit Ailelerini Trabzon’da misafir etmekten memnuniyet duyduklarını söyleyen Komutan Zorluoğlu, “Van Valiliği görevimi yürütürken 2 yıl süresince sizlerle çok gez bir araya geldik. Zaman üstelik sizleri Trabzon’da ağırlamaktan iri mutluluk duyuyorum. Tamam şehit ailelerimiz bizler için çokça kıymetli. Sizler arz yakınlarınızı bu yurt için şehit verirken, ‘Vatan iyi olsun’ diye acınızı kalbinize gömdünüz. Seçme ahit başımızın üstünde yeriniz var. Değme ahit söylediğim kabil vatan uğruna canlarını seve seve veren mecmu şehitlerimizi saygıyla ve minnetle anıyorum” şeklinde konuştu.

“Trabzon halkı, topluluk oldukları belediye başkanı amacıyla çok şanslılar”

Trabzon Büyükşehir şehremini Zorluoğlu ve eşiyle tıpkı arada olduklarından dolayı bahtiyarlık duyduklarını tamlayan Van Martir Aileleri Yardımlaşma Derneği Başkanı Ahmet Payidar “Cümle taleplerimiz ve şikayetlerimizle ilişkin Sayın Valimize süratle ulaşabiliyorduk. Sorunlarımızla yakından ilgileniyordu. Bugün Başkanımızla ve değerli eşleriyle bire bir arada olmaktan bahtiyarlık duyuyoruz. Trabzon’un muhtelif yerlerini gezdik çok beğendik. Trabzon halkı, Misyon Zorluoğlu kabilinden tıpkı Büyükşehir Belediye Başkanına eş oldukları için çokça şanslılar” dedi. – TRABZON

Share: