Bakasetas’ın üzerine revan taraftara 10 kamer mapushane ve seyirden men cezası

Kayseri’birlikte güzeşte sezonun geçmiş yarısında Yukatel Kayseri spor ile Trabzonspor beyninde oynanan maçın 44’üncü anında sahaya girerek, bordo-mavililerin Yunan futbolcusu Anastasios Bakasetas’a saldırış girişiminde bulunan Kayserispor taraftarı Oktay K.(18) tutuklanmadan yargılandığı davada 1 sene mapushane ve 1 sene müddet ile seyirden men cezası aldı. Mahkeme, sanığın cezasını 10 taban düşürdü ve sabıkasız olması dolayısıyla cezasının hükmün açıklanmasının geriye bırakılmasına karar verdi.

Olay, ligin önceki yarısında sabık yıl 2 Ekim’bile Ölçü Başmaklık Stadyumu’nda meydana geldi. Süper Lig’in 8’inci hafta mücadelesinde, Trabzonspor’un 2-1’lik üstünlüğüyle sona ermiş mücadelenin 44’üncü süratle, Kayserispor’un gün doğusu tribünündeki Kayserispor taraftarı Oktay K., mücadele devam ederken sahaya girdi ve Trabzonspor’un Yunan oyuncusu Anastasios Bakasetas’ın üzerine akıllıca koştu. Bakasetas ile burun buruna gelen Oktay K., güvenlik görevlileri tarafından meydan dışına çıkarıldı. Kaknem Oktay K. için tutanak tutulması sonucu Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığı aracılığıyla ‘girilmemesi gereken yere girmek’ suçundan 3 aydan 1 yıla kadar, ‘müsabakanın seyrini bozmak’ suçundan ise 1 yıldan 3 yıla büyüklüğünde tutmak için toplanmış 4 yıla kadar mapus cezası istemiyle savca düzenlendi. Kayseri 3’üncü Temel Ukubet Mahkemesi’nde görülen davanın değişmeyen duruşmasında tutuksuz sanık Oktay K., hazır bulundu. Nadim olduğunu belirten sanık Oktay K., “Sahaya girdiğim doğrudur. Ihvan itince ben da dayanamayıp sahaya girdim. Sahada on paralık aynı özdek yapmadım” dedi.

Mahkeme hakimi, maznun Oktay K.’yi, ‘girilmemesi gereken yere girmek’ suçundan ilk 1 yıl cezaevi cezasına çarptırdı. Arkası Sıra maznun üzerine, ‘iyi hal’ indirimi uygulayarak cezasını 10 aya düşürdü ve sabıkasız olması dolayısıyla cezasının hükmün açıklanmasının geriye bırakılmasına karar verdi. Bilge, ayrıca sanığın 1 yıl boyunca spor müsabakalarına girememe cezası verdi.

Share: