Bakan Yardımcısı Öncü’den Hakkari’ye ziyaret

Sülale ve Toplumsal Hizmetler Icra Vekili Yardımcısı Fatma Öncü, değişik müzakere ve incelemelerde düşmek için Hakkari’ye geldi.

Hakkari Valisi ve Belediye Başkan Vekili İdris Akbıyık marifetiyle Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havaalanı’nda karşılanan Vekil Yardımcısı Öncü, henüz bilahare Hakkari memleket merkezine geçti. Payen Caddesi üzerinde mevcut Aile ve Toplumsal Hizmetler İl Müdürlüğü önünde Ilbay Yardımcısı ve Belediye Başbuğ Yardımcısı Vekili Mustafa Berat Kasımoğlu, Ocak ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Salih Kaya, başöğretmen yardımcıları ve çalım personeli marifetiyle karşılanan Öncü, ayrımsız müddet Kasımoğlu ve Müdür Kayaç ile kardeş kardeş ettikten sonraları kurumun parçalanmamış katlarını musahabe ederek personel ile hatırat fotoğrafı çektirdi.

Hakkari Valiliği Içtimai Teavün ve Dayanışma Vakfı (SYDV) Eş Bindi Merkezini birlikte görüşme eden Avangart ve beraberindekiler, Vali Yardımcısı Halil İbrahim Köroğlu, SYDV Müdürü Sait Abdullahoğlu ve mahirane öğreticiler vasıtasıyla karşılandı. Burada yırtıkça öğreticilerle tıpkı süre ahbapça fail Bakan Avangart, çalışmalar hakkında Vali Yardımcısı Köroğlu’ndan vukuf aldı.

Nazır Yardımcısı Öncü ve Vali Yardımcısı Kasımoğlu, elan sonraları Hakkari Belediyesi bünyesinde bakım veren Hakkari Avrat Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifini müzakere ederek buradaki doğal mahsulat ile ilgile kadınlardan bilgelik aldı.

Şehit ve mânialı ailelerini de musahabe eden Nazır Yardımcısı Öncü’nün akşam saatlerinde Hakkari’den ayrılması bekleniyor. – HAKKARİ

Share: