Bakan Soylu, duruşma külliyen gerginlik dinç CHP’lilere “Haydutlar” dedi! CHP’den yanıt gecikmedi

Mart 2019 seçimlerinde Yalova Belediye Reisi seçilen, fakat kendisinden önceki yönetim dönemindeki ayrımsız zimmet iddiası sonucu 27 Gücük Ay 2020’bile görevden uzaklaştırılan CHP’li Vefa Salman’ın de Yalova 2. Kilolu Ceza Mahkemesi’nde yargılandığı davanın dokuzuncu duruşması yapıldı.

CHP’Lİ İSİMLER DURUŞMAYI SALONDA TAKİP ETTİ

CHP Genel Komutan Yardımcıları Muharrem Erkek, Seyit Torun, Gamze Akkuş İlgezdi, Veli Ağbaba ve haddinden fazla sayıda CHP saylav ile CHP İstanbul İl Başkanı Sevgili Kaftancıoğlu ve Bolu Şehremini Tanju Özcan üstelik duruşmayı, salonda takip etti.

MAHKEME HEYETİ TALEBİ REDDETTİ

Vefa Salman’ın avukatı Deniz Baykal, duruşmada; müvekkilinin 2,5 senedir görevinden uzaklaştırıldığını ve halkın iradesinin gasp edildiğini rapor etti. Baykal, bilirkişi raporlarında Salman’ın bigünah olduğunun belirtildiğini hatırlattı. Kullanılmamış sanıkların sorun sürecini uzatacak olması zımnında Vefa Salman ile ait müdrike kararının verilmesini murat etti. Duruşma heyeti gelişigüzel iki dosyanın birbiriyle paralellik taşıdığı, sanıklar üzerine verilecek kararın ayrıksı sanıkları da etkileyeceği değerlendirmesi ile talebi reddetti.

CHP’Lİ BAŞARIR’DAN ASTRONOMI BAŞKANINA SERT SÖZLER

Salonda bulunan CHP heyeti mahkeme heyetinin bu kararına aksülamel gösterdi. Mersin Saylav Ali Yırtıkça Başarır, gök bilimi başkanına, “Yazılar olsun. Sen tetikçisin” diyerek bağırdı. Sair milletvekilleri de murafaa heyetine tepkilerini gösterdi. Yaşanan gerilim sonrası duruşma heyeti duruşmaya küşayiş verdi. Heyet, duruşmayı izleyicilere kapattı.

SOYLU: TEHDİTLER VE HAKARETLER SAVURAN EŞKIYA TAKIMI…

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu üstelik, yandaş Sabahleyin gazetesinin konuya dayalı verdiği haberi alıntılayarak “Esbak İçişleri Bakanlığı önüne gelip tehditler ve hakaretler savuran haydutlar takımı, bugün da duruşma bastı” ifadelerine vadi verdi. Aristokrat peşi sıra yıpranmamış bir paylaşım yaparak “CHP, tarihinin yüz kiri ayrımsız ekiple yönetiliyor. Milletin güç ettiği belediyelerini yolsuzluk çukuruna sokan, gelişim takipçileri ve yıldırı örgütlerine yağmalatan; mahkeme basan, şımarık, yıprak benzeri grup. Ne demişler, “Körle yatan, şaşı kalkar.” HDPKK, CHP’nin aklını almış” dedi.

CHP’DEN TEPKİ GECİKMEDİ: HAKKI GASP ETMEKTİR EŞKIYALIK

Bakan Aristokrat’nun “Harami” çıkışına CHP kanadından aksülamel gecikmedi. Soylu’nun cevabını alıntılayarak sosyal iletişim araçları hesabından paylaşım özne CHP Kadro Başkanvekili Bağımsız Milletvekili Özel, “Seçme ve ahbaplık önünde aklanmış uray başkanının hakkını gasp etmektir eşkıyalık” ifadelerini kullandı.

AĞBABA: SEN SUS, HİÇ KONUŞMA

Aristokrat’ya tıpkısı aksülamel dahi CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Saylav Ege Ağbaba’dan geldi. Ağbaba, paylaşımlarında şu ifadeleri kullandı; “3 ayrı uzman raporu Yalova Belediye Reisi Vefa Salman’ın göreve reddetme edilmesini isterken esasen iade kararı çıkmadı. Başkanımızın hakkını hukukunu vikaye etmek, Süleyman Aristokrat’nun zoruna gitmiş. Sen sus. On Paralık müşavere!”

Share: