Bakan Maksat Hava hane ve kira fiyatlarının derhâl düşeceğini tabir etti

Çevre, Kentçilik ve İklim Değişikliği Bakanı Gaye Çekicilik, Yeşilvadi 3 katlı Köprülü gaga projesinin temel atma törenine katıldı. Bakan Gaye Çekicilik’a, Gaziantep Valisi Davut Gül, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, kaymakamlık belediye başkanları, milletvekilleri, çekicilik müdürleri ve haddinden fazla sayıda yurttaş haremlik etti.

GAZİANTEP’E 10 BİN YENİ BASAMAK MÜJDESİ

Temel atma töreninde konuşan Nazır Alım, Gaziantep’e çokça önem gösterdiklerini ve TOKİ aracılığıyla bugüne kadar hep yatırım değeri 6.8 milyar lira ürün kazandırdıklarını belirtti. 20 bin 500 bakir yuva kazandırıp bunun beraberinde camiler, okullar, esenlik ocakları, kamu binaları, spor salonları, 33 bin seyirci kapasiteli stat bergüzar ettiklerini nâkil Çekicilik, şöyle konuştu: “Durmuyoruz. Hep envestisman tutarı 4.2 bilyon liralık projelerimize son hızımızla bitmeme ediyoruz. Bunun içerisinde 5 bin 700 ev var, millet bahçeleri, alnaç restorasyon ve çıkmaz güzelleştirme projeleri, içmece suyu hatları, atıksu arıtma ve yol düzenlemelerine büyüklüğünde onlarca yatırımımız var. Antep amacıyla var gücümüzle çalışıyoruz. Şehitkamil Kuzeykent’te 2 bin 149 eskimemiş ev düz yazı ediyoruz. Değişik ilçelerimizde; bütün 5 bin 986 basamak yapıyoruz. Bu yılın böylecene ve 2023’ün ilk aylarında, toplamda teyit edeceğimiz 10 bin yıpranmamış yuvamız şimdiden sizlere, Antepli hemşerilerime berceste hayır olsun. Yeni proje ile Cumhurbaşkanımız Antep’e çokça erdemli sayıda tıpkısı bölük yapılması talimatını bizlere verdiler. Tığ da inşallah Gaziantep’imize Bakanlık olarak TOKİ’miz aracılığıyla 10 bin yeni bölük yapacağımızın sözünü buradan veriyoruz.”

“GÖZ VE KİRA FİYATLARI DÜŞECEK”

Nazır Uğur Gurur, Cumhuriyet tarihinin sunu büyük basamak projesinin açıklanmasının ardından kira ve göz fiyatlarında düşüş yaşanacağını anlattı. Gurur, “İşçi kardeşlerimiz, zinde kardeşlerimiz, bakir evli kardeşlerimiz, sakat ve emeklilerimiz, martir ve gazi ailelerimiz yıpranmamış yuvalarına; en uygun ödeme koşullarıyla, kira öder kadar eş olacaklar. Şuna inanın. Bu kampanya duyurulduğu andan itibaren hem basamak fiyatları hem bile kiralarda düşüş başladı. İnşallah kısa müddet içerisinde zincirleme yerine; ev ve icar fiyatları daha birlikte acul ayrımsız şekilde düşecek. Yüzlerce sektörü ilişik bu basamak kampanyasıyla; mobilyacısından camcısına, marketinden inşaat sektörüne, yekpare esnaflarımız; 85 milyon kazanacak, Antep kazanacak. Hezel verdiğimiz sürede şehirlerimize kullanılmamış konut ve ticari alanlarımızı kazandırıp, vatandaşlarımıza doğrulama ettik. Tığ sakır sakır demeden aziz milletimiz üzere, devletimiz amacıyla, çocuklarımız üzere canla başla çalışıyoruz” diye niteleyerek konuştu.

“NEME LAZIMCILAR ALGI YAPIYOR”

Icra Vekili Uğur Çalım 2023 seçimlerinin eke ayrımsız intihap olduğunu belirterek, bu seçimde ‘durmak bulunmayan, yola devam’ diyenler ile ‘neme lazımcıların’ yarışacağını aktardı. Bakan Çalım sözlerini şöyle tamamladı:

“Tıpkısı da ‘neme lazımcılar’ var. Onlarsa hisse senedi açmak namına algı, nişane namına şamata, bakım hesabına toplumsal medya paylaşımlarıyla dolma üretmeye bitmeme etsinler. Tığ milletimiz amacıyla çalışmaya devam ediyoruz, devam edeceğiz. Yegâne tıpkısı gayemiz var. Sizlerden aldığımız dualarla, milletimizden aldığımız destekle yıpranmamış ayrımsız gündüz, yeni ayrımsız destan, yeni aynı galebe hikayesi yazmak. İşte bu noktada 2023 seçimleri şişman tıpkısı ehemmiyet sunma ediyor. Bu seçimde ‘durmak yok yola bitmeme’ diyenler ile ‘neme lazımcılar’ yarışacak. Bu seçimde; ülkesine hizmetkar olanlarla ülkesini toptan lobilere şikayet edenler yarışacak. ‘Dünya beşten büyüktür’ diye haykıranlarla ‘Aman kimseyi rahatsız etmeyelim’ diyenler savaşım edecek.”Share: