Bağlar Belediyesi kurs düzenlenen merkez sayısını artırdı

Bağlar Belediyesi, güzeşte yıl başlattığı yetişek-öğretim, mesleki, maharet ve ustalık kurslarının verildiği eşkâl sayısını artırdı.

Belediyeden yapılan açıklamaya bakarak, Bağlar Belediyesi Karı ve Ev Müdürlüğü bünyesinde ağırşak sunulan merkez sayısı 5’den 8’e çıkarıldı.

“Kardelen Karı Evi”, “Kaynartepe Solin”, “Günışığı”, “Meze Solin”, “Rabıt Evi”, “Dikmelik”, “Spor Salonu” ve “Ayşe Caka Parkı”nda oluşmak için bütün 8 merkezde kurslar verilecek.

Yeni aktarılma kurslarına gelmek talip vatandaşlar amacıyla dolay kayıtlar başladı. Bugüne kadar kurslardan 5 bin gönül yararlandı.

Açıklamada görüşlerine kayran verilen Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, kursların okkalı dilek gördüğünü, bundan hava şekil sayısını artırdıklarını belirtti.

Özel eğitim kurumu standartlarında ücretsiz adına verdikleri kursların temas gözyaşı grubundaki vatandaşlara çok büyük üstünlük sağladığını belirten Beyoğlu, şunları kaydetti:

“30’dan aşkın başlık altında düzenlenen kurs faaliyetlerinde alanında bilirkişi 40’tan fazla mahir öğreticinin fariza yapmasıyla kazançlı hayata da güç sakil katkılar sağlanıyor. Kentlileşmiş ve gelişmiş toplumların inşasında değme özdek eğitimle başlar. Biz insanı temel kayran tıpkı anlayışa sahibiz. Bu yüzden yapmış olduğumuz bütün hizmetlerde insanımızın geleceğini adisyon ederek, cereyan ediyoruz. Eğitime çokça nazik önem veriyoruz. Bu kurslarımızda vatandaşlarımız A’dan Z’ye bir nice alandaki eksiklerini izale imkanı buluyor. Güzeşte dönme çok kalburüstü olduk. Vatandaşlarımızın yeteneklerini keşfetmelerine imkan tanıyoruz. Temenni konusunda kurs merkezi sayısını artırdık. Civar kayıtları almaya başladık. Birlik vatandaşlarımızı bu sunturlu hizmetlerden yararlanmaya davet ediyoruz.”

Share: