Azerbaycanlı şehidin ailesi Rektör Yıldız’ı ülfet etti

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi (SCÜ) Rektörü Prof. Dr. Bilen Felek, Azerbaycanlı Şehit Binbaşı İlkin Ahadzade’nin ailesini makamında ağırladı.

Üniversiteden yapılan açıklamaya bakarak, SCÜ’nün familya sahipliğinde, Türkiye-Azerbaycan İş Adamları ve Sanayiciler Birliği (TÜİB) ile Azerbaycan Azamet Içtimai Güvenlik Fonu birlikteliğinde başlatılan, toplamda 44 ailenin saha aldığı “Ahi Karı Projesi” kapsamında Ahadzade’nin ailesi Sivas’a geldi.

Azerbaycanlı martir ailesi ile Sivas’taki “Cömert Ailesi” Şehit Esmer Uçucu Üsteğmen Şükrü Pürlü’nün asıl ve babası, Rektör Yıldız’a ziyarette bulundu.

Felek, ziyarette, şunları kaydetti.

“Bundan iki sene geçmiş Karabağ Takımı Sivas’a geldiğinde TÜİB Başkanımızla birlikteydik. Orada neler yapacağımıza dayalı konuşurken gâh fikirler geliştirdik. O tam Karabağ Savaşı devam ediyordu. Bizler Karabağ Savaşı’nda martir ve gazi olanların çocuklarını Türkiye’de okuturuz dedik. Güdük sürede yaptığımız bire bir protokolle iki yıldır öğrencilerimiz üniversitemizde okuyorlar. Yeniden bu yıl Azerbaycan’a gittiğimizde martir ailemizi ziyaret ettik. Ziyaretimizde, ailemizi Türkiye’ye davet edelim, Sivas’ı gezdirelim ve Türkiye’den bire bir aileyle onları cömert yapalım demiştik. Bu sebeple ailemiz geldi ve bizi haddinden fazla bahtiyar ettiler. Sivas’tan de benzeri martir ailemiz burada. Toplamda 44 ailemizi Sivas’ımızda ağırlıyoruz. Karabağ Savaşı sonrası da yakınlığımız devam edecek.”

Martir Ahadzade’nin ailesi, ilkin Rektör Talih kalkmak amacıyla Sivas’a gelip ağırlanmalarında emeği güzeşte herkese teşekkür etti.

Şehit Pürlü’nün esas ve babası de Rektör Baht’a teşekkür ederek, Azerbaycanlı martir ailesiyle tanışmış olmaktan duydukları mutluluğu aktardı.

Rektör Şans, ailelere dürü takdiminde bulundu.

Share: