Azerbaycanlı hekim Samsun’da onma buldu

Azerbaycanlı hekim Samsun’dahi onma buldu

SAMSUN – Geçirdiği türlü hastalıklar sonucu aşama atmakta zorluk calip Azerbaycan’da vazifeli adli tıp hekimi Samsun’birlikte yapılan tedavi sonucu ayağa kalktı.

30 yıldır türlü hastalıklarla uğraş fail Dr. Jeyran Samadova (47), omurgasında meydana gelen kemik erimeleri ve kemiklerindeki yıkımlar sonucunda yürümekte zorluk çekmeye başladı. biraz bilahare ağız ağıza yürüyemeyen sayrı, Samsun Medicana International Hastanesi’ne başvurdu. Burada Doç. Dr. Enis Kuruoğlu’na otama olan hastalanmış ayağa kalktı ve yürümeye başladı.

“Haddinden Fazla mutlu kaldım”

Yaşadıklarını anlatan Jeyran Samadova, “30 yıldır hastayım. Almanya’bile yaşadım. Bilahare öğrendim ki kuyruk sokumu ağrısı getiren büzdüm hastalığına yakalanmışım. Bu problemler anbean imdi arttı. Sonrasında berenarı komaya girdim, ayaklarımda problemler oldu. Yekpare olarak yürüyemedim, çokça zorluklar yaşadım. Ego adli tababet doktorum ve ayrımsız aktarılma çalıştığım yerde üstümü değiştirirken yere yığıldım ve sentagma kırıldı. 2021 yılında Ankara’de endoprotez ameliyatı oldum. Ama yine bile sağlığım hesabına gelmedi, volta problemim aynı şekilde devam etti. Benimle ilgilendiler fakat hastalığım çözülemedi. Sonradan bu hastaneye gelip Doç. Dr. Enis Kuruoğlu hocamızla tanıştım. Omurgamda bire bir ameliyat gerçekleştirdi. Haddinden Fazla mutlu kaldım ve inşallah ilerledikçe bunun faydasını görmeye bitmeme edeceğim” dedi.

“Yürümeye başladı ve ahit ilerledikçe daha de bol olacak”

Hastanın otama süreci karşı vukuf veren Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Enis Kuruoğlu,

“Hastamız 30 yıldır balaban sıkıntılar çekmiş. Bize evvel geldiğinde öncelikle ondaki çaresizliği gördük. Hayattan haddinden fazla bire bir beklentisi kalmamış, haddinden fazla şişman eziyetler çekmiş. 30 sene büyüklüğünde önce tümör cerrahisi geçirmiş. Ona sınırlı bacağında güçsüzlükler yaşamış. Faziletli doz kortizon ilaçlar vira etmek zorunda kalmış. Kendisi birlikte doğrusu adli tababet hekimi Azerbaycan’üstelik. Ona bağlı kemiklerde yıkımlar oluşuk. Bu yıkımlar tümör zannedilmiş. Bununla alakalı ameliyatlar geçirmiş. Amma bire bir sonuca üstelik varılamamış. Serencam yerine girişim atmakta da meşakkat çeken bire bir parasız kendisine bize geldi. Biz de hastamızı değerlendirdik, neler yapabileceğimizi düşündük. Omurgasında birlikte koca steroid kullanımına sınırlanmış geniş kemik erimeleri vardı. Bu bölgeye mızrap güçlendirmesi yaptık. Kanallarını bulutsuz aranjman yaptık. Demincek henüz zinde ve henüz mutlu durumda. 1-2 ay bilahare daha da bereketli olacağını düşünüyoruz. Kendisiyle haddinden fazla domuzuna benzeri bağımız oluştu. Hele Azerbaycan’dan gelip bile bizi tercih etmesi bizim için ayrı bir mutluluk oldu. Kendisi şu anda henüz iyi durumda. Yürümeye başladı ve antlaşma ilerledikçe daha birlikte gür olacak” diye niteleyerek konuştu.

“Kudretli aynı şekilde tedavisini oldu”

Medicana Int. Samsun Hastanesi Genel Müdürü Güner Armutlu ise “İki cesamet yegâne millet’ dediğimiz ülkemizden gelen Azerbaycanlı misafirimiz ayrımsız esenlik problemi nedeniyle bizi tercih etti. Burada kudretli bire bir şekilde tedavisini oldu. Hastamızı iflah bulmuş halde cömert memleketimize uğurlayacağız. Kendisi hekim olduğu üzere da bu otama bizim için çok bulunmaz. Dinç kadromuz ve altyapısı haddinden fazla gür olan hastanemizle oradaki kardeşlerimizin rastgele makule sağlık problemlerinde, ne şartlarda olursa olsun onlara hizmet vermekten haysiyet duyarız” şeklinde konuştu.

Share: