Aylin Cesur’dan “Kapatılacak Hastanemiz Bulunmayan” Açıklamasını Eden Nazır Koca’ya: “Hastalık Hastanelerden Huruç Hazırlığı İstenmiştir?”

İYİ Tümen Isparta Mebus Aylin Bıçkın; Ankara Onkoloji Hastanesi’nin kapatılarak Etlik Kent Hastanesi’hangi taşınması iddialarının temelsiz olduğunu belirterek “Kapatılacak hastanemiz yok” açıklamasının özne Keyif Bakanı Fahrettin Koca’ya; “Bu seçme sonrasına ertelenen tıpkı karar mı? Değilse neden hastanelerden göç hazırlığı istenmiştir” diye niteleyerek sordu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Adam, Ankara Onkoloji Hastanesi’nin kapatılarak Etlik Site Hastanesi’ne taşınması planı ile ait tartışmalar sürerken, toplumsal medya hesabında izah yaptı.

Eş, “Ankara Etlik Kent Hastanesi 28 Eylül’da açılıyor. Bu hastanenin açılışı sebebiyle Onkoloji Yetişek Araştırma Hastanesi ile Dışkapı Terbiye ve Araştırı Hastanesinin kapatılacağı yönündeki iddialar asılsızdır. Kapatılacak hastanemiz bulunmayan. Alım duyulacak yıpranmamış ayrımsız hastanemiz var. Şiddetli olsun” dedi.

İYİ Tümen Isparta Saylav Aylin Korkusuz, Herif’nın açıklamalarının peşi sıra sosyal medya hesabında; şu değerlendirmeyi yaptı:

“Haddinden Fazla muhtemel kamuoyu baskısına dayanamayarak Sayın Bakanı Fahrettin Âdem Ankara Onkoloji Hastanesi’nin kapatılmayacağı açıklamasını yapmış. Bu dolgunca bili, ama haddinden fazla essah sorular var karşılıksız küsurat! Bu seçim sonrasına ertelenen tıpkısı karar mı? Değilse sebep hastanelerden göç hazırlığı istenmiştir? Etlik hastanesinde çalışacak personel, Ankara Onkoloji ve Dışkapı Hastanesi’nden alınacaksa filhakika fire personelli hastaneler lacerem metin hizmet verecektir?”

Cesur, Nazır Koca’nın “Kapatılacak hastanemiz bulunmayan” açıklamasından ilk, şu açıklamayı yapmıştı:

“Bilkent Kent Hastanesi açılırken, Ankara’da 7 sayrılarevi kapatıldı. Yapmayın dedik dinletemedik, Pandemide dahi ne kadar kusurlu olduğunu gördük. Demincek Etlik Site Hastanesi açılıyor ve 5 hastane kapatılacak! Uzmanlar bağırıyor falsolu diyerek, duyun:

Yılda 400 bin hastaya poliklinik, 25 bin hastaya yataklı vagon otama hizmeti veren Ankara Onkoloji Hastanesi’ni, Etlik Site Hastanesi üzere heba etmenizi benzeri hekim namına söylüyorum; aklım ve vicdanım almıyor! Kent hastanelerini desteklemek amacıyla Ankara Onkoloji Hastanesi kapatılamaz. Esenlik Bakanlığı’nın onkoloji alanında bir tane dal hastanesi Ankara Onkoloji Hastanesi erişim kolaylığı, oturmuş sistemi, kamu Türkiye’den mevrut hastalar ve andıran konuk evleriyle refakatçileri üzere çokça lüzumlu otama merkezi. Etlik Site Hastanesi için kapatılması şişman hata, yapmayın!

Kurulduğu 1956’dan bugüne bekâr Ankara’dan değil Türkiye’nin değme yerinden kanser hastalarının geldiği, yüzlerce doktorun yetiştiği, binlerce hastanın otama edildiği Ankara Onkoloji Hastanesi kapatılamaz. Bu hataya düşüp, tedavisi aksayacak kanser hastalarının vebalini almayın. Bu sağlık! Diğer hataların er geç telafisi var amma sağlıkta bulunmayan! Soruyorum: Hani vicdan? Hani bilim? Hani çağdaşlık? Hani ettiğiniz Hipokrat yeminleri? Eş dönün yanlıştan; bu büyüklüğünde altın tıpkı keyif kurumunu kapatmayın!”

Share: