Aydın’da doğan “yılan süt kuzusu” günlerce gündem olmuştu! İşte sonuç zifos…

Türkiye’da 2000’li yılların ortalarında peş peşe doğan uzun hayvan bebekler, teferruatlı süre gündemde kalmıştı. Adana, Veca ve Siirt’te doğan bebekler, hayata tutunamadı. Fakat uzun hayvan süt kuzusu doğumları baştan görülmeye başlandı. Uşak’ta doğan peşi sıra de İzmir Behçet Kankızıl Çocuk Hastanesi’ne sevk edilen Gökdeniz T. haricinde tıpkısı bebek de güç bakımda yaşam savaşı veriyordu fakat hayata tutunamadı.

24 SAAT KREMLENMESİ GEREKİYOR

Doğduktan bilahare balaban bir dirim mücadelesi veren ve 2 kamer boyunca ailesine konfirmasyon edilemeyen Gökdeniz süt kuzusu, ailesinin ve doktorların şişman özverisinden bindi aldı. Ancak 24 saat süresince kremlenmesi gerekiyor, enfeksiyon emretmek Gökdeniz bebek üzere tıpkısı zamanda “Ahiret Yolculuğu” anlamına geliyor.

ANNESİNİN ÇABASIYLA HAYATA TUTUNDU

Gökdeniz çağa, annesi Ela T.’nin yardımıyla hayata tutunmayı başardı. Bebeğin serencam anlamsız de vatandaşlar marifetiyle iptila ediliyordu. Gökdeniz’in akıbet halini annesi içtimai medya hesabından paylaştı. Bebeğin durumunun gayet bol olduğu görüldü.

HALK ARASINDA “YILAN BEBEK” OLARAK GEÇEN İKTİYOZİS HANGI SÖYLEMEK?

Halk beyninde pul hastalığı namina bilinen iktiyozis vulgaris, kıymetli tanıdık genetik geçişli ayrımsız deri hastalığıdır. İlk adina 1771 yılında Edward Lambert isimli hastada tanımlanmıştır. İleri düzeyde cilt lezyonları saptanan bu rahatsız kirpi eş olarak tanımlanmış ve çor 3 poyra ailesinde bile görülmüştür.

İşte Gökdeniz’in sonuç tıngır:

Share: