Aydın’da 103 yaşındaki kadının Kemer Barajı’nı görme hayali gerçekleştirildi

Aydınlık İl Sağlık Müdürlüğü, yaşlılığa sınırlı rahatsızlığı kâin 103 yaşındaki kadının, bir zamanlar ailesiyle fena hâlde anılarının geçtiği Kemer Barajı’nı rüyet isteği namına getirdi.

Evde Esenlik Hizmetleri Biriminin, yatağa bağımlı tüvana ve ambulans yardımı olmadan dışarıya çıkamayan kişilerin isteklerini hesabına aktarmak üzere başlattığı himmet devam ediyor.

Bu kapsamda Nazilli’bile kıpırdak Yüz Bitkin’ın, tıpkısı zaman ailesiyle iyice anılarının geçtiği Kemer Barajı’nın kenarında yerleşme talebi müspet karşılandı. Bunun konusunda 112 Ivedili Afiyet ekibi eve çağrıldı.

Eve gelen görevliler, Aygın’ı ambulansla Bozdoğan ilçesindeki Kemer Barajı’na götürdü. Burada bir süre baraj manzarasını izleyen Aygın, daha bilahare ambulansla evine bırakıldı.

Yaşlı kadının torunu Halil Mutioğlu, anneannesinin Tümsekli Barajı’nı çok sevdiğini belirterek, “Çokça mutlu oldu. Bu hizmette katkısı olan herkese teşekkürname ediyoruz. Bu halkanın genişleyerek yaşlılara benzer hizmetlerin yapılmasını kâm ediyoruz.” dedi.

Nazilli Oran Hastanesi Başdoktor Yardımcısı Hekim ya Semi Sarıçiçek da Aygın’ın “Onun mutluluğunu dercetmek bizi da çokça mutlu etti.” diyerek konuştu.

Share: