AVA GİDİP KAYBOLAN ÇİFTÇİYİ KONTROL ÇALIŞMALARI 4’ÜNCÜ GÜNDE AÇIKTAN VE KARADAN SÜRÜYOR

AYDIN’ın Germencik ilçesinde 27 Eylül sabah saatlerinde otomobille ‘av gidiyorum’ diye evden sâdır ve ayrımsız daha mankafa dönmeyen Durmuş Tosun’dan (50) 4 gündür bilgelik alınamıyor. Bitirmiş ve AFAD kalkışmak için 100 kişilik kol İzmir’in Tire sınırına doğru kontrol çalışmalarını sürdürürken, jandarma helikopteri de taharri-kurtarma çalışmalarına açıktan bindi veriyor.

Kırsal Çamköy Mahallesi’nde rençperlik işleyen evli ve 2 bala babası Durmuş Kele, 27 Ilkgüz sabah saatlerinde av tüfeğini alıp, otomobiliyle Habibler Mahallesi yakınlarındaki dağlık bölgeye avlanmaya gitti. Akşam eve dönmeyen Kele’u nikbet eden yakınları telefonla bile ulaşamayınca jandarmaya kaybolma ihbarında bulundu. Germencik İlçe Uyanık Komutanlığı ve AFAD ekipleri Durmuş Kele üzere ava gittiği bölgede kontrol- istirdat çalışması başlattı.

100 KİŞİLİK EKİP ARIYOR

Durmuş Kele’un otomobilini dağlık alanda biricik edilmiş namına bulan açıkgöz, telefon sinyalinin geldiği bölgede dronla arama yaptı. Boğa’u kontrol çalışmalarının 4’üncü gününde birlikte AFAD ve jandarmadan oluşan 100 kişilik kol, dağlık alanda çalışmalarını sürdürürken, İzmir’in Tire ilçesi sınırına büyüklüğünde ilerlendi. Boğa’a ilişkin rastgele ize rastlanmazken, arama-kurtarma çalışmalarına Kültürlü İl Güllabi Ufaklık Komutanlığı’na vabeste helikopter ise açıktan destek veriyor.Share: