Atatürk’ün Isparta’ya gelişinin 93. sene dönümü kutlandı

Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk’ün az gezileri kapsamında Isparta’ya gelişinin 93. yıl dönümü zımnında merasim düzenlendi.

Törende, Şehit Ahmet Hilmi Kahraman Mesleksel ve Ustalık Rum Lisesi önünde toplanan protokol üyeleri öğrenciler ve tören birlikleri 6 Mart Caddesi’nden 15 Temmuz Cumhuriyet ve Demokrasi Meydanı’na kortej yürüyüşü gerçekleştirdi.

Burada Isparta Valisi Aydınlık Baruş, İl Garnizon Komutanı Kıdemli Albay Mustafa Yiğit ve Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, Atatürk Anıtı’na çelenk sundu.

Daha bilahare utanmak duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.

Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, törende yaptığı konuşmada, Atatürk’ün, Isparta’ya teşriflerinin 93. yılını nazik bire bir saygınlık ve sevinçle kutlamanın dürüst gururunu yaşadıklarını söyledi.

Atatürk’ün başkomutanlığında Türk milletinin kanının sonuç damlasına kadar savaş ettiğini hatırlatan Başdeğirmen, “Bugünkü coğrafyamızın bizlere kazandırılmasını sağlamış, kazanılan mefret zaferlerle kullanılmamış Türk devletinin, tendürüst Türkiye Cumhuriyeti’nin temelleri atılmıştır. Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk, önceki yıllardan itibaren çıkacak olduğu ancak gezilerinde bile öncelikle çöz ve dış tehditler karşısında Türk Milleti’nin irtibat ve kardeşlik içinde yaşaması ve kullanılmamış Türkiye’nin inşası amacıyla çokça çalışmıştır.” diye konuştu.

Başdeğirmen, Atatürk’ün gelişigüzel gittiği yerde temas ve el birliği mesajları verdiği dile getirdi.

Törene, Isparta İl Inanma Müdürü Ahmet Kip Turanlı, İl Uyanık Komutanı Kıdemli Albay Sabri Küyük, kurum müdürleri, siyasi parti temsilcileri de katıldı.

Share: