Arsıulusal Derrace Yarışması Tomarza’da tevessül aldı

Erciyes Arsıulusal Yol Bisiklet müsabakaları Grand Prix Tomarza etabı ile yeniden başladı. Bisikletçiler 133 km uzunluğundaki parkurda kaide çevirdi.

Uluslararası Bisikletçiler Birliği -UCI ve Türkiye Bisiklet Federasyonu öncülüğünde, Erciyes Yüksek İrtifa ve Spor Turizmi Derneği organizasyonu ile Kayseri Büyükşehir Belediyesi himayesinde Erciyes A.Ş ve Spor A.Ş. Yahyalı Belediyesi, Develi Belediyesi, Tomarza Belediyesi, Ürgüp Belediyesi destekleri gerçekleşen Uluslararası Erciyes Kat Çiftteker Yarışları’nın önce haset Grand Prix Tomarza etabı ile başladı.

Kayseri Bili Merkezi önünden start düzlük yarışlar Tomarza ilçesinde sona erdi. Ateş Parçası pedalcılar 133 km uzunluğundaki parkurda uluslararası puanları hanesine yazdırmak için müthiş savaş etti. Müsabakalar böylecene Cezayir Bisiklet Milli Takımı’ndan Hamza Yacine bir numara, Sakarya BB Spor Kulübü’nden Ukraynalı Mykhaylo Kononenko ikinci, Cezayir Derrace Milli Takımı’ndan Saidi Nassim üçüncü geldi.

En güre sportmen ödülünü ise Konya BB Spor Kulübü’nden Yüce İhsan Kayırıcı elde etti. Aşama elde eden sporculara madalya ve kupalarını arz edildi.

Grand Prix Tomarza etabının arkası sıra Grand Prix Kapuzbaşı, Grand Prix Develi ve Grand Prix Kapadokya etapları yapılacak. 19 Ağustos 2022 Cuma Namazı günü gerçekleşecek olan Grand Prix Kapuzbaşı etabı, Develi Seyrani Kampüsü önünden başlayıp Yahyalı Meydanı’nda bitecek. Sporcular 113 km boyunca ayaklık çevirecek.

Düzenlenecek yarış programı ise şu şekilde:

19 Ağustos 2022 Cuma Namazı haset Grand Prix Kapuzbaşı

Başlangıç: Develi Seyrani Kampüsü önü

Bitiş: Yahyalı Meydanı

Km klan: 113 kilometre

Start saat: 11.00 – Finish 14.30

20 Ağustos 2022 Cumartesi haset Grand Prix Develi

Başlangıç: Develi Seyrani Kampüsü önü

Bitiş: Develi Seyrani Kampüsü önü

Km kamet: 111 kilometre

Start saat: 11.00 – Finish 14.00

21 Ağustos 2022 Ahzüita Haset Grand Prix Kapadokya

Başlangıç: Ürgüp Şükrüoğulları Pastanesi

Bitiş: Erciyes A.Ş. İdari çatı önü

Km klan: 143 kilometre

Start saat: 14.00 – Finish 17.30 – KAYSERİ

Share: