Annesine gezmek istemeyen çocukların gözyaşları yürekleri dağladı

Isparta’da babaları ile yaşarken yargı ile annelerine konfirmasyon edilmek amacıyla ekipler vasıtasıyla alınan kollar gözyaşlarına boğuldu. Baba ise çocuklarının annelerinden hız gördüğünü kanıt ederek, namına kavrayışsız verilmesini istedi.

Isparta’nın Eğirdir ilçesi Sarıidris kasabasında oturan Sulh Şimşek, 2014 yılında bir kasabada dünyaevi yaptı. Bu evlilikten Hasan (9) ve Aslı (4) isimli iki çocukları olan koşa, 2019 yılında anlaşmazlıklar sebebiyle boşanmaya karar verdi. Murafaa çocukların velayetini anneye verdi. Asıl, ikinci evliliğini yaparak Hatay’a yerleşti. Fakat füru annelerinin birlikte ivinti gördüklerini iddia ederek babalarını aradılar. Ağlamalarına dayanamayan baba, çocuklarını annelerinin yanından alarak Sarıidris’e getirdi. Ardından çocukları için otorite davası açan baba, davayı kaybetti. Murafaa çocukların anneye doğrulama edilmesine değişmeyen verdi. Tahminî 2 yıldır babalarının birlikte olan kollar, uyanık ve haciz memurları eliyle babanın evinden alınarak anneye tasdik edildi. Bu sırada duygusal anlar yaşanırken, anneleri ile gitmek istemeyen çocukların feryatları yürekleri dağladı. O anlar el telefonu kamerası ile görüntülendi.

Hayatının yeryüzü tahakküm ayrılığını yaşadığını rapor eden Hazar Parıltı, “Dallar annesini istemiyor. Çocuklarım gayret gördüğünü söyledi. Çocuklarımı zorla benden aldılar. Ben çocuklarımı ansız istiyorum. Bu zahir hak? Ego çocuklarımı geri istiyorum” diyerek müzaheret beklediğini ifade etti. – ISPARTA

Share: