Ankara’da meydana mevrut ahi cinayetinin nedeni belirlendi: Babalarının tekaüt maaşı üzere birbirlerine girmişler

Güzeşte akşam saat 18.00 sıralarında Sincan ilçesi Atatürk Mahallesi Peçenek Caddesi’nde meydana gelen olayda, kağıt toplayarak geçimlerini sağlayan ecnebi tabiiyetli 3 cömert beyninde irtihal fail babalarından kalan zor maaşının paylaşılamaması sebebiyle ağız dalaşı çıktı. Bodur sürede alevlenen tartışmanın kavgaya dönüşmesi üstüne ortanca ahi Mustafa Wahap, kardeşi Hasan Wahap’a ve ağabeyi Behçet Wahap’a bıçakla saldırdı. Olayda, ağabey Behçet Wahap omzuna aldığı bıçak darbesi cihetiyle yaralanırken, bahtsız cömert Hasan Wahap görüngü durumunda hayatını kaybetti. Acımasız zanlısı Mustafa Wahap ise kaçtıktan güdük müddet sonra polis güçleri ekipleri tarafından yakalanarak gözaltına alındı.

YARALI KOMŞUSUNUN KANINI TEMİZLERKEN GÖRÜNTÜLENMİŞTİ

Kıyacı Zanlısı Mustafa Wahap’ın yaşadığı apartmanda temizlik işleriyle üstelik ilgilendiği öğrenildi. Wahap’ın, Ilkgüz ayında uğradığı saldırı sonucu 3’üncü kattan aldanmak zorunda kalan ve yaralanan komşusunun yerdeki kanını temizlediği anlar kameralara yansımıştı.

“ÖNÜNE GELENE BIÇAK SALLADI”

Olayın tanıklarından Engin Gökmen, “Akşam sıralarında ağız dalaşı oldu. Mustafa nazik ve adi kardeşinin yanına geldi. Evvel şişman kardeşini omzundan yaraladı. Bilahare üstelik önüne gelene bıçak salladı. Direğin dibindeki kardeşinin boynuna bıçakla vurdu. Yavru iki zaman içerisinde ebedî uyku etti. Yaralı aynı süre yürüyüp arabanın üstüne düştü. Balaban kardeşin durumu mebzul idi ama gayrı ahi iki dakikada can verdi. Kimseye zararı yoktu. Ağızsız sakin birisiydi. Her molekül çabucak gerçekleşti. 3 senedir burada otuyordu. Kimseyle bire bir tartışması yoktu. Olayın arkası sıra polisler geldi tetkik başlattı” ifadelerini kullandı.

“BABALARININ EMEKLİ AYLIKLARI VARMIŞ”

Bire Bir başka şahit Meryem Karaçam ise, “Babalarının zahmetli aylıkları varmış. Ayrıksı kardeşleri alıyormuş. O bile, ‘500 lirasını bana verin’ demiş. Onlarda vermeyince cidal kullanılmış. Ölen kardeş de, ‘ben yıpranmamış evlendim bana verin parayı’ demiş. Daha sonra adama saldırmışlar. Bıçakla gelmişler. Kendini saklamak üzere o de ellerindeki bıçağı almış. Kardeşinin birisini bıçaklamış, diğerini dahi omzundan yaralamış” dedi.

Share: