Ankara gündem: Hür Hususi: 100’üncü yılda Cumhuriyet Altını Balosu, Çankaya Köşkü’nde olacak

CHP Takım Başkanvekili Bağımsız Özel, “100’üncü yılda Cumhuriyet balosu olacak. Atatürk’ün hep yaptığı o Cumhuriyet Balosu’nun davetiyesi olacak. Davetiyenin altında düz yazacak. Meydan kısmında Atatürk’ün emaneti Atatürk Orman Çiftliği’nin böğrüne cembiye kabil saplanmış kavuşum adresi değil, müstahak olduğu üzere Çankaya Köşkü yazacak. İmza kimin olacak? Bakın onu söylemeyeyim, politika evet” dedi.

Antalya’nın Gazipaşa ilçesinde kaza ve belediye aracılığıyla planlı Gazipaşa Çekirdeksiz Nar ve Tropikal Ürün Festivali’nin açılışı ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk marifetiyle ilçeye adının verilişinin 100’üncü yıl dönümü kutlama etkinlikleri yapıldı. Takım takımı eşliğinde Cumhuriyet Meydanı’ndaki kortejle başlayan etkinliklere, Kaymakam Orhan Altun, CHP Kadro Başkanvekili Müstakil Özel, CHP Sazak Saylav Uca Maharetli Başarır, CHP Antalya milletvekilleri Okumuş Özer, Cavit Katışıksız, Rafet Kabadayı, Gazipaşa Belediye Reisi Mehmet Mehabetli Yılmayan, DÜRÜST Öğür Gazipaşa İlçe Başkanı Ulu Doğan, kat amirleri ve vatandaşlar katıldı. Festivalin küşat kurdelesinin kesilmesinin ardından umum oyunları ekibi eylem yaptı.

Açılışta mütekellim Ilçebay Orhan Altun, Gazipaşa’ya isminin verilişinin 100’üncü yılını kutlamanın ve 12’nci posta festivali düzenlemekten bahtiyarlık duyduklarını söyledi.İlçe insanlarının Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ismini, 100 yıldır gururla ve onurla taşıdığından bahseden Şehremini Mehmet Mürtefi Yılmayan ise Gazipaşa’da yetişen çekirdeksiz nar ile tropikal meyveleri, festivali eliyle tanıtmayı hedeflediklerini dile getirdi.CHP Kol Başkanvekili Bağımsız Milletvekili Hususi ise şunları söyledi: “Çokça soruyorlar sizin adayınız kim olacak? Bakın size siyasal ayrımsız cevabım namevcut amma şöyle tıpkısı cevabım var. 100’üncü sene, 29 Ekim 2023 evet. 100’üncü yılda Cumhuriyet Balosu olacak. Atatürk’ün bilcümle yaptığı o Cumhuriyet balosunun tıpkı davetiyesi olacak. Davetiyenin altında vadi yazacak. Saha kısmında tehlikesiz olun Atatürk’ün emaneti Atatürk Orman Çiftliği’nin böğrüne hançer kadar saplanmış içtima adresi değil, müstahak olduğu kabil Çankaya Köşkü yazacak. İmza kimin olacak? Bakın onu gene söylemeyeyim, siyasa peki. Eşlem vereyim. O imzayı gören siz değil dahi bu ilçeye adını veren Gazi Ciddi olsa şöyle diyecek; ‘İşte benim Cumhuriyetim. İşte Cumhuriyetimim 100’üncü yılı, aha o 100’üncü yılın Reisicumhur.”FESTİVAL 2 PERIYOT SÜRECEK

Festivale katılanlar nar ile tropikal ürünlerin bulunduğu stantları gezerek, çekirdeksiz nar ve meyvelerin tadına baktı. 2 çağ sürecek festival kapsamında sunu iri nar yetiştiriciliği, en ongun nar, nardan ehram, yeryüzü çok nar suyu sıkımı, nar tanesi düşürmeden yeme yarışması yapılacak.

Share: