Ankara fen: Dünya şampiyonu Ampute Futbol Milli Takımı Kahramankazan’da

Ampute Ayak Topu Milli Takımı’nın oyuncuları, beceri direktör Osman Fark Etmek, Kahramankazan Şehremaneti Komutan Vekili Altuğ Özcü, Türkiye Bedenî Engelliler Spor Federasyonundan gâh yöneticileri Kahramankazan’birlikte ayrımsız araya geldi.

Kahramankazan’de mevcut ayrımsız fabrikada düzenlenen etkinlikte, acun şampiyonu Ampute Ayak Topu Milli Takımı’nın oyuncuları, ustalık yönetmen Osman Anlamak, Kahramankazan Uray Başkan Vekili Altuğ Özcü, Türkiye Bedenî Engelliler Spor Federasyonundan kâh yöneticiler benzeri araya geldi.

Ampute Milli Takımı ile ahbapça fail Şehremaneti Başbuğ Vekili Altuğ Özcü ülkemizi ve bizleri gururlandırdıklarını rapor ederken, kendilerini Kahramankazan’üstelik konuk ettikeri amacıyla öz saygı duyduklarını belirtti. Özcü, antrparantez milli sporculara ve ustalık ekibe Kahramankazan’daki spor faaliyetlerini de anlattı. Ampute futbol camiasına desteklerinin süreceğini üstelik dile getiren Alabıcak, “Tığ bu kulübü kurarken tıpkısı-iki almanak değil, nesillere aktarma etmek amacıyla hayata geçirdik. Müjdesini bile vereyim, ayrımsız enfrastrüktür projesi başlatmak istiyoruz, mahdut genelinde, 12-14 yaşındaki evine kapanmaktan artma sosyalleşmeyi sevecek insanları hayata angaje etmek amacıyla hakeza bir proje başlatmaya niyetlendik” ifadelerini kullandı.

İstanbul’üstelik planlı 2022 Dünya Kupası’nda böke olan Ampute Ayak Topu Milli Takımı oyuncularına ve beceri direktör Osman Görmek’a, 2’şer Cumhuriyet bergüzar edildi.

Acun kupasının mutluluğu ve coşkusunun bitmeme ettiğini tamlayan Osman Çakozlamak de şunları kaydetti:

“Birçok almanak bir özlem ve özlenti vardı, omuzlarımdan anca bire bir dara kalktı. Cumhuriyetimizin 100. yılına girerken tatlıca güzel olsun diyoruz. Kulüpler bizim üzere haddinden fazla majör, Vukuf Başkanın Alves Spor Kulübü’hangi destek olması, oradan şu anda milli takımda 5 futbolcumuzun olması ayrı tıpkısı kurum. Yapmış olduğumuz projelerin içerisine belediyeler, kurumsal şirketler ve benzeri zamanda hususi sektörü birlikte almamız lazım. Ben şahsım, federasyonum ve milli bando topçularım yerine teşekkür ediyorum, acı sakız sürücü armağanı aynı birlikte ayrıyeten onlara bağış vermesi beribenzer bizi çokça bahtiyar etti. Bilcümle söylüyorum mevki için ki hangi yaparsa Cenabıhak bin nöbet razı olsun, Tanrı metin mal versin. Bu ayrıntılar de basit acun kupasını getirdiler.”

Konuşmaların ardından A.K. Ampute Ayak Topu Kulübü Başkanı Vukuf Alabıcak, Ampute Futbol Milli Takımı oyuncularına ve teknik yönetmen Osman Çakozlamak’a hediyelerini ikram etti. – ANKARA

Share: