Almanya’nın Ukrayna’ya askeri destek listesi açıklandı

Alman Hükümet Sözcüsü Steffen Hebestreit, Rusya’nın Ukrayna’yı işgalini dönüm noktası yerine değerlendirerek Almanya’nın bundan beş altı dolaşma sonradan Ukrayna’nın yasal savunma hakkı ve defans kabiliyeti üzere destek vermeye karar verdiğini bildirdi. Hebestreit, Ukrayna’nın gerekseme duyduğu sürece askeri desteğin devam edeceğini söyledi.

Listenin yayınlanacağı internet sayfası

Alman hükümetinin, şimdi askeri alanda verdiği desteği izah prosedürünü MEMLUK kabil yer yakın müttefiklerin uygulamasına adaptasyon kararı verdiğini dile getiren Hebestreit, 21 Haziran 2022’den itibaren Alman hükümetinin Ukrayna’evet sağladığı ve sağlayacağı askeri desteğin www.bundesregierung.bile/lieferungen-ukraine genel ağ sayfasında kayran alacağı bilgisini paylaştı. Hebestreit, listenin ahenkli bire bir şekilde güncelleneceği bilgisini paylaştı.

Şimdiye kadar sağlanan bindi

Almanya şimdiye büyüklüğünde Ukrayna’ya sağladığı ara sıra silahları açıklamıştı. Listede, Almanya’nın 500 Stinger füzesi, 100 bin ahali bombası, 100 makineli tüfek, 16 milyon kurşun, 23 bin kask, 178 komütatör, 1 badiye hastanesi ve 1200 marazlı yatağı üzere muhtelif silah ve malzemeleri Ukrayna’evet gönderdiği kayran alıyor.

Gelecekte de Ukrayna’evet destek sürecek

Almanya gelecekte de zırhlı araçlar, kasklar, engin yönlendirilen mayın likidasyon araçları, haddinden fazla namlulu bazuka, Gepard tipi uçaksavar tank ile cephane, Iris-T gelgel defans sistemi kadar cebe ve malzemeyi Ukrayna’ya sağlamayı planlıyor.

Şimdiye dek bu çizelge paylaşılmıyordu. Alman hükümeti elan önceki Ukrayna’evet tam şekilde cebe vermemekle üstelik eleştiriliyordu.

Almanya’da Rusya’nın uğraş suçlarına sormaca

Almanya’dan Ukrayna’ya çok namlulu roket atar bütün

Almanya’nın askeri harcama planı tartışmalara sefer açtı

Almanya’dan Ukrayna’ya hava savunma sistemi

Share: