Akıbet zaman ruzname: Fahrettin Altun: Birtakım siyasetçilerin yıldırı örgütüne cebin milli duruşları namevcut

Fahrettin Altun: Bazı siyasetçilerin yıldırı örgütüne karşı milli duruşları yok

İLETİŞİM Başkanı Fahrettin Altun, “Birtakım siyasetçilerin, kırk yıldır kanımızı emen bu yıldırı örgütüne ve uzantılarına alın milli tıpkısı duruşları yok. Bittabi tamam birlikte çok yıldır bu yıldırı örgütüne cebin celi ve kesin benzeri duruş gösteremezsiniz? Lacerem tamam da Türkiye’nin geleceğini çalan, ekonomik kendisine türe ettiğimiz yerde olmamıza engel olan, huzurumuza ve kalkınmamıza beis vuran bu terör örgütüyle savaşım eden devletimizin yanında durmazsınız” dedi.

İletişim Başkanı Altun, başkanlık konuşma salonunda planlı ‘Sessiz Direnişin Sembolü Diyarbakır Anneleri’ programına katıldı. Burada mütekellim Altun, “Bundan 3 sene önceydi. Diyarbakır’de Hacire esas, dağa kaçırılan oğlunu terör örgütü PKK’dan çevirmek, evladını ellerinden alanlara adisyon tetebbu etmek amacıyla bir binanın camlarını kırıyor, esasında algılarla büyütülen ve asla kaynak bir karşılığı sıfır saygı iklimini tuzla buz ediyordu. Hepinizin bildiği üzere bu yapı, HDP Diyarbakır İl Başkanlığı binasıydı. Bu yapı, Hacire ana ve daha birçok aileleri evladından ayıran yerdi. Hacire esas, bugüne kadar on binlerce ailenin ve çocuğun maruz kaldığı aynı zulme ‘Bundan Sonra yeter’ diyordu. Onun fitilini ateşlediği bu yürekli ve alımlı direnç dolma kolpo büyüdü. İşte o günden bugüne hayatımızda evlatları amacıyla zulme direngen, eli silahlı ağırbaşlı benzeri örgüte cebin gözünü kırpmadan karşı duran temel ve babalar var” dedi.

‘PKK’YI SAVUNANLARIN İKİYÜZLÜLÜKLERİNİ YÜZLERİNE VURACAĞIZ’Ekonomiden aut politikaya, savunma sanayisinden enerjiye, seçme alanda olduğu üzere terörle mücadelede üstelik bağımsızlıklarını pekiştirdiklerini kaydeden Altun, şunları söyledi: “Böylecene çıktı birtakım devletlerin onayıyla ya de sağlayacağı imkanlarla değil hangi zaman istersek o ant ve kendi geliştirdiğimiz imkanlarla işler özne tıpkısı ülke haline geldik. Bundan Sonra yıldırı örgütünün sanki yöneticilerini kendilerini güvende hissettikleri yerlerde üstelik atıl ayla getiriyoruz. Geldiğimiz noktada yıldırı örgütü, etkisini ve gücünü iri ölçüde yitirmiş durumda. Yönetici kadrosundaki bu eksilme örgütün bitişini üstelik hızlandırıyor. Sonuç terörist atıl kuzuluk getirilinceye kadar yıldırı örgütünün kökü kazınana kadar üstelik mücadelemiz sürecek. Teşekkül koku kaybettikçe bu posta ülkemize alın yalan terörüne elan çok başvuruyor. Tabii bu hile terörüne karşı üstelik kararlı tıpkı uğraş yürütüyoruz. bununla birlikte ister yıldırı örgütüyle gerekse da bunların sözde siyasal uzantılarıyla mücadelemiz bittabi bitmeme ediyor. Terör örgütlerine meşruiyet kazandırma arayışı içerisinde olan kesimlerin kendilerini demokrat yerine sunmalarına asla izin etmeyeceğiz. İnsan hakları kılıfıyla PKK’yı savunanların ikiyüzlülüklerini gelişigüzel ahit yüzlerine vuracağız.” ‘EVLAT NÖBETİNDE 37 AİLE EVLADINA KAVUŞTU’Türkiye’nin terörle mücadelesinin ‘Diyarbakır anneleri’hangi dahi düş ve cesurluk aşıladığını tamlayan Altun, “Diyarbakır anneleri, devletimizin ve Sayın Cumhurbaşkanı’mızın kendilerinin yanı sıra durmasının sunma nazik güçleri olduğunu seçme zaman anlatım etmiştir. Bu güçle Hacire annenin başlattığı o bıçkın ve alımlı direnişe yüzlerce familya katıldı. Türkiye’nin seçkin yerinden kendilerine destek yağdı. Birçok aileler çocuklarına kavuştu, niceleri de umutla bekleyişlerini sürdürüyor. Yüzlerce ailenin katıldığı uşak nöbetinde bugüne büyüklüğünde 37 eş evladına kavuştu. Bu kavuşmaları, on paralık lacerem bu ailelerin iradesi, sabrı ve evlatlarına duydukları hasret sağladı. Medyada, siyasette, akademide, gökçe yazın ve musahabe çevrelerinde, sivil toplumda Diyarbakır annelerini, evlatları için öğün tutan aileleri yalnız bırakmamalı; onların sesine ses olmalıyız. Onların kazanımları, ülkemizin huzuru ve barışının üstelik bire bir kazanımı olacaktır lacerem. Tehlikesiz olun onlar başardıkça, sayıları artıkça, güçlendikçe ve son alıp evlatlarına kavuştukça, Türkiye’ye göl ayağı büyü olan bu kargış terör örgütü mensupları ve siyasi uzantıları deliye dönüyor. Yeniden sakıncasız olun kim hangi büyüklük içinde hangi dahi global bütün içerisindeki tek yoğun, bu annelerin yüreğini yenemez” diyerek konuştu. ‘TERÖR ÖRGÜTLERİNE KARŞI MİLLİ DURUŞLARI YOK’Altun ayrıca terör örgütünün siyasi payandası olduğunu söylediği politik partinin, varoluşunun gereğini yaptığına kaydederek, şöyle bitmeme etti:

“Onların bu yok sayışları anlaşılabilir. Filhakika başka türlü davranmaları üstelik beklenemezdi. Adeta ‘çocukları yıldırı örgütüne irsal merkezi’ haline mevrut tümen binalarında politika namına antagonizm üreten bu yapılardan ayrımsız beklentimiz bulunmayan. Ancak kendisini bu ülkenin muhalefeti kendisine kodlayanların, siyasi yararcılık uğruna dünyanın sunma meşru, genişlik temiz, genişlik vicdani alanı olan asıl yüreğini dışlamalarını, yok saymalarını ve başkaca reddetmelerini sunu net şekilde kınıyorum. Birtakım siyasetçilerin, kırk yıldır kanımızı soğurgan bu terör örgütüne ve uzantılarına karşı milli tıpkı duruşları yok. Buradan kritik etmek istiyorum. Elbet evet de elleri yapıncak askerlerimizi martir fail; gençlerimizi, çocuklarımızı, öğretmenlerimizi, işçilerimizi katleden; şehirlerde insanlarımızı bombalarla yarıcı bu yabani yıldırı örgütüne cebin direnen bu anneleri görmezden gelirsiniz? Nasıl olur da bu annelerin evlatlarına kavuşmaları üzere onları açık yürekle desteklemezsiniz? Bittabi peki bile bunca yıldır bu yıldırı örgütüne cebin kategorik ve kesin ayrımsız vakfe gösteremezsiniz? Elbette olur da Türkiye’nin geleceğini çalan, soylu erki yerine doğruluk ettiğimiz yerde olmamıza engel olan, huzurumuza ve kalkınmamıza beis vuran bu yıldırı örgütüyle savaşım fail devletimizin yanında durmazsınız? Zahir tıpkısı vicdani, ahlaki, etik bilimi ve insanca değerler sisteminden geçtiniz kim annelerin sabırla büyüttüğü bir mücadeleye siz rahat kalabiliyorsunuz antrparantez bu mücadeleyi itibarsızlaştırmak üzere çalışabiliyorsunuz?”

Share: