Akıbet zaman haberleri | HEMŞİRE EŞİNİ ÖLDÜREN POLİSİN YARGILANMASINA DEVAM EDİLDİ

KİLİS’te bacı eşini tabancayla öldüren, bire bir hemşireyi de yaralayan ve ağırlaştırılmış müebbet mahbes cezası istemiyle yargılanan polis memuru Hasan Solak, ikinci misil hakim karşısına daha çok.

Kilis Itimat Müdürlüğü’nde işyar polis memuru Hasan Solak, 22 Mart’ta, Kilis Ululuk Hastanesi bahçesinde hemşire eşi Fatma Solak ve arkadaşı S.Ç. ile karşılaştı. 3 çocuk sahibi koşa beyninde çıkan tartışmada Hasan Solak, tabancasını çıkararak eşi ve yanındaki arkadaşına ızdırap açtı. Mermilerin balkon ettiği 2 hemşireden Fatma Solak hayatını kaybetti, yaralanan S.Ç. ise tedavisinin peşi sıra taburcu edildi. Olaydan sonra gözaltına alınan Hasan Solak, tutuklandı ve ‘eşe alın tasarlayarak düşünülerek öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet, ‘silahla yaralama’ suçundan ise 2 yıldan 6 yıl 9 aya büyüklüğünde cezaevi cezası istemiyle Korkulu Ukubet Mahkemesinde hakkında sevgili açıldı.

Kilis Çetin Ukubet Mahkemesinde görülen ikinci duruşmaya tutuklu maznun Hasan Solak, öldürülmüş hemşire Fatma Solak’ın yakınları ile avukatlar katıldı. Duruşmada saraka kayran maznun Hasan Solak, elan eski duruşmadaki ifadelerini tekrarladı. Tanıkların de dinlendiği duruşmada duruşma heyeti, Hasan Solak’ın mevkufiyet halinin devamına, tarafların serencam savunmalarını yapmaları ve değişmeyen atfetmek vücut duruşmayı 18 Ekim tarihine erteledi. Mahkeme çıkışında gazetecilere izah işleyen Fatma Solak’ın yakınlarının avukatı Erdal Emir, Polis Güçleri memurunun hastane önünde canice eşini öldürmesi davasının ikinci celsesi görüldü. Mahkeme heyeti zanlının tutuklunun halinin devamına değişmeyen vererek duruşmayı 18 Ekim tarihine erteledi. Biz mahkemeye zanlının taammüden, canavarcasına katlettiğinden, kayınvalidesini öldürememekten infialle bu suçu işlediğinden yağlık ağırlaştırılmış müebbet mahbes cezası üzere taleplerde bulunduk. 18 Ilk Teşrin tarihinde mahkeme marifetiyle değişmeyen verilecek dedi.

Share: