Akıbet zaman bilgelik… Şırnak Mehabet Hastanesinde onkoloji ve kemoterapi ünitesi bakım vermeye başladı

Şırnak Kerem Hastanesinde tıbbi onkoloji ve kemoterapi ünitesi bakım vermeye başladı.

Şırnak Ululuk Hastanesi Başhekimi Dr. Gündeş Küçükerdoğan, gazetecilere, hastanelerinde az olan ünitenin bakım vermeye başladığını ve onkoloji ünitesinin birlik malzemelerinin temin edildiğini söyledi.

Artık kimyasal tedavi tedavisi üzere vatandaşların Diyarbakır, Mardin ve gayrı illere müracaat etmek zorunda kalmayacağını belirten Küçükerdoğan, “Vatandaşlarımız burada dimdik bir şekilde tedavilerini olacaklar. Burada onlara değme makule imkanı sunacağız.” dedi.

İç Hastalıklar ve Tıbbi Onkoloji Bilirkişi Dr. Ferhat Ekinci da kliniğe başvuran tutkun sayısının haftada 15-20, ayak tedavisi gören sayrı sayısının 5 ila 7 olduğunu rapor ederek, “Yerimiz kâin. Başvuran parçalanmamış hastalarımızın tedavilerini yapabileceğiz. Bu zamana kadar yer illere ve antrparantez Ankara ve İstanbul’a revan hastalarımız bundan hakeza hastanemizde otama görebilecek. Hep amansız hastalık hastaları bize gelebilir. Yüzdelik 95 hastalığın ilaçları de hastanemizde mevcuttur” diye konuştu.

Hastanede otama gören Havşa Ürek ise daha önce Batman ve Van’bile tedavi gördüğünü, ünitenin açılmasıyla bundan sonra tedavisine Şırnak’ta bitmeme ettiğini belirtti.

Ürek, “Doktorumdan haddinden fazla memnunum Allah razı olsun ondan. Şırnak’ta kemoterapinin olması daha avantajlı.” ifadelerini kullandı.

Share: