Akıbet dakika haberleri! Selendi’de 14 milyonluk yatırım kolaylıkla yükseliyor

MASKİ Umumi Müdürlüğü’nün Selendi kaza merkezinin evsel kalifiye atıksularını tasfiye etmek üzere 14 milyon TL yatırımla ilçeye kazandıracağı müstakbel biyolojik atıksu arıtma tesisinde inşa çalışmaları kül hızıyla devam ediyor.

Manisa Su ve Şebeke İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün Atıksu Tasfiye Tesisi olmayan ilçe kalmayacak hedefi ile Atıksu Tasfiye Tesisleri yatırımlarına akıbet ivinti bitmeme ediyor. MASKİ’nin 14 milyon lira yatırımla hayata geçirdiği Selendi İleri Biyolojik Atıksu Tasfiye Tesisi’nin yapım çalışmaları sürüyor. Geçtiğimiz aylarda çalışmalarına başlanan Atıksu Tasfiye Tesisinde demirli beton imalatları tamamlandı. Mekanik ve neşelilik imalatlarına başlandı. 10 bin eşdeğer nüfusa bakım verecek olan tesiste günde 840 bin metreküp atıksu arıtımı yapılacak.

İlçeye mehabetli ayrımsız yatırım

Daha akman ve daha yaşanabilir bire bir Manisa için Atıksu Arıtma Tesisi olmayan ilçe kalmayacağını ve Selendi tarihinin arz şişman yatırımının yükseldiğini belirten MASKİ Umum Müdür Yardımcısı Erman Aydınyer, “Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün’ün hedefi doğrultusunda Gediz’i balık tutulan günlerine duyurmak yerine çalışmalarımızı parçalanmamış hızıyla sürdürüyoruz. Geçtiğimiz aylarda yapımına başlanan Selendi İleri Dirim Bilimsel Atıksu Arıtma Tesisimizde dahi yapım çalışmaları cemi hızıyla devam ediyor. Tesisimiz 14 milyon TL envestisman bedeline eş.” dedi. – MANİSA

Share: