Akıbet dakika bilgelik: MALATYA’DA 3 KİŞİNİN ÖLDÜĞÜ VİNÇ KAZASINDA ŞÜPHELİLER ADLİYEDE

MALATYA’birlikte, ayrımsız konut inşaatında cihannüma vincin alıngan bomu, çalışanların üzerinde düşmesi sonucu 3 işçi yaşamını yitirdi. Olayla ilişik gözaltına alınan vinç operatörü ile 2 yaşama adliyeye irsal edildi, ölen işçilerin cenazeleri ise, memleketlerine gönderildi.

Olay, evvel öğle saatlerinde Bostanbaşı Mahallesi’nde meydana geldi. Bölük inşaatında iş fail kule vincin bomunun tıpkı kısmı kırılıp, işçilerin üzerine düştü. İhbar konusunda fenomen hesabına polis güçleri, itfaiye aracı ve afiyet ekipleri gönderme edildi. Yaralanan 4 iştirakçi, ambulanslarla Malatya Eğitim Bilimi ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Tedaviye alınan yaralılardan Mutlu Gündoğan (34), Fatih Kızılkaya (25) ve Mehmet Kavara (22) doktorların tam çabasına rağmen kurtarılamadı. Başka çorlu işçi Musa Aydın’ın da (25) keyif durumunun ciddiyetini koruduğu öğrenildi. Adli tıptaki işlemlerinin arkası sıra Sevinçli Gündoğan Gaziantep’e, Fatih Kızılkaya Ağrı’ya ve Mehmet Yel’in cenazesi ise memleketi Diyarbakır’a gönderildi.

‘GÖRMEDİM’

Olayın arkası sıra polis güçleri ekiplerince gözaltına alınan vinç operatörü Muhammet B., inşaat ustası Ömer G. ile Yakup G., emniyetteki işlemlerinin peşi sıra adliyeye sevk edildi.

3 şüpheli adliyeye getirildikleri esnada gazetecilerin olayla ilişik sorduğu soruya “Görmedim” yanıtını verdi.Share: