Akbank’tan ekonomiye 639 bilyon TL itimat desteği

Akbank (#AKBNK), 2022 yılının ilk 6 maaş döneminde 7 bilyon 458 milyon TL alacak karşılığı ayırarak 21 bilyon 157 milyon TL konsolide kesin kar elde etti.

Genel Müdür Kağan Binbaşgil, Akbank’ın 2022 ikinci çeyrek finansal sonuçları üstüne yaptığı açıklamada, “Salgın dönemiyle başlayan ve jeopolitik riskler nedeniyle mütezayit tedarik zinciri problemleri, tekmil dünyada aktif olmaya bitmeme ediyor. Bu ebat küresel erke ve azık fiyatlarında artışı tetiklerken, gine küresel anlamda enflasyonun da asıl ekonomik risklerden biri olarak tafsilatlı bir dönme karşımızda olacağını gösteriyor. Bu global belirsizliklere rağmen Türk bankacılık sektörü hareketli yapısını koruyor. Akbank bile kuvvetli finansalları ve enerjik riziko yönetimiyle Türk ekonomisini desteklemeyi sürdürüyor.”

“2022’nin ilk yarısında ekonomimize 639 bilyon TL cesaret desteği sağladık”

Binbaşgil, açıklamalarına şöyle bitmeme etti, “2022’nin geçmiş yarısında ekonomimize sağladığımız kredi desteğini 517 milyar TL’si nakdi doğmak amacıyla bütün 639 bilyon TL seviyesine çıkardık. Toplanmış mevduatımız 622 bilyon TL’ye, aktiflerimiz ise 981 milyar TL’ye ulaştı. Yüzdelik 20,4 düzeyinde gerçekleşen dinç konsolide anamal ehliyet oranımızla, çın sektörün büyümesine ve gelişmesine bindi olmayı sürdürdük. Bankamız, 7 milyar 458 milyon TL algı karşılığı ayırarak 21 milyar 157 milyon TL konsolide kesin kar elde etti.”

“Akbank’ta kamu zamanların en faziletkâr almaç büyümesini gerçekleştirdik”

“2021’mağara ortasında devreye giren dijitalden alıcı edinimi sürecinin de etkisiyle alıcı kazanımında yetişkin ayrımsız ivme yakaladık. Bu süreçle gelişigüzel artık herhangi bir iki müşterimizden birini Akbank Hareketli’den kazanmaya başladık. Son çeyrekte birlikte, çeyreklik bazda Akbank’ta tamlık zamanların sunu erdemli almaç büyümesini gerçekleştirdik. Eskimemiş almaç kazanımımız sabık senenin tıpkı dönemine kıyasla 3 katına artık. Müşterilerimizin yenilikçi im ve hizmetlerimizi tercih etmelerinden mutluluk duyuyoruz. Yılın geçmiş yarısındaki özverili performansları için emek arkadaşlarımıza ve bizlere duydukları cesaret amacıyla özellikle müşterilerimiz oluşmak için kül paydaşlarımıza teşekkür ederim.”

Deminden arkadaşını Akbank’a getirenler chip-paraları kazanıyor!

 

Akbank’fecir dış ticaretin dijitalleştirilmesinde tekrar bir geçmiş!

 

Akbank ‘Rol Kabil Akbanklı Avrat Programı’nı başlattı

 

Share: