Ajax’ın dip yöneticisi Van der Sar’dan Ahmet Kaplan ve Naci Ünüvar değerlendirmesi

Hollanda temsilcisi Ajax Kulübü Dal Yöneticisi (CEO) Edwin van der Sar, takımın kadrosunda düz kayran Türk futbolcular Ahmetcan Kaplan amacıyla “potansiyeli faziletli” değerlendirmesinde bulunurken, Naci Ünüvar üzere ise “çok yetenekli” ifadelerini kullandı.

Koy Kongre Merkezi’nde yapılan UEFA Şampiyonlar Ligi 2022-2023 sezonu kadro ad çekme çekimi sonrası basın mensuplarına açıklamada kâin Van der Sar, Trabzonspor’dan transfer edilen 19 yaşındaki Türk stoper Ahmetcan Kaplan’ın zihayat olmasına rağmen potansiyelinin faziletkâr olduğunu belirterek, “Ahmetcan, aceleci ve güçlü tıpkısı savunma oyuncusu. Kendisini geliştireceğine da inanıyorum.” dedi.

Takımın kadrosunda vadi alan bir gayrı Türk oyuncu Naci Ünüvar’ı dahi değerlendiren Van der Sar, 19 yaşındaki oyuncunun da çok çaplı olduğunu dile getirdi.

Ajax’ın Şampiyonlar Ligi’nde Liverpool, Napoli ve Rangers ile eşleşmesiyle ilişik görüşlerini aktaran Van der Sar, “Hayalî aynı grubumuz var. Edisyon olacak, ahir dolaşma amacıyla zorlu ayrımsız savaş vereceğiz.” şeklinde konuştu.Share: