Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığından çocuklara terbiye paketi

Familya ve Içtimai Hizmetler Bakanı Derya Üzüntülü, okul hazırlıklarının sürdüğü bugünlerde Bakanlık namına çocukları kırtasiye ve tezkere yönünden üstelik desteklediklerini bildirdi.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, Sülale ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca 2022-2023 yetişek talim yılına hazırlık kapsamında rustik bölgelerdeki gerekseme sahibi ailelerin beş ve ortaokula devam eden çocukları için “Terbiye ve Aksiyon Destek Paketleri” dağıtıldı.

Kars, Batman, Tunceli, Muş, Osmaniye, Sivas, Çeltek, Kırşehir, Kütahya, Rize, Burdur, Siirt, Yozgat, Elazığ, Çanakkale, Çorum, Afyonkarahisar, Aksaray, Kırklareli, Kastamonu, Bayburt ve Şırnak’ın kırsal bölgelerindeki ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına dağıtılan paketlerde; omuz çantası, kalem kutusu, beslenme çantası, boya, defter, soy üzere malzemelerin beraberinde Bakanlık tarafından genel ağ sitesinden zar edilen Çocuk Dostu Betik Listesi’nden kitaplar bulunuyor.

Bindi paketlerinde Familya ve Sosyal Hizmetler Bakanı Üzüntülü’ın, çocuklara yazdığı pusula birlikte yer alıyor.

Bakan Yoğunluk Izdıraplı, konuyla ait değerlendirmesinde Cumhurbaşkanlığı İcraat Programı Beşinci 180 Günlük Eylem Planı doğrultusunda güzeşte yıl 22 ilin rustik bölgelerinde ayrıntılar için yardımcı ve önleyici hizmetler için bilgilendirme yapılarak ihtiyaçların belirlendiğini belirtti.

Olumlu köylü bildirimler üstüne bu çalışmanın 51 ile yaygınlaştırıldığını anlatım fail Üzüntülü, bala himaye oynak ekipleri aracılığıyla kırsal bölgelerdeki çocukların havari ve engelleyici hizmetlere erişimini artırmaya ve fırsat eşitliği sağlamaya yönelik çalışmalar yürütüldüğünü anlattı.

Yeni eğitim bilimi öğretim yılı başlarken kırsal bölgelerdeki çocukların psikososyal ve akademik gelişimlerinin desteklenmesi üzere “Yetişek ve Aksiyon Destek Paketleri” hazırlandığına meni fail Izdıraplı, şunları kaydetti:

“Ekol hazırlıklarının sürdüğü bugünlerde Ocak ve Içtimai Hizmetler Bakanlığı olarak çocuklarımızı kırtasiye, tezkere yönünden de destekliyoruz. Eğitim ve Hareket Destek Paketleri’nin içine çanta ve kırtasiye malzemelerinin yanında Bakanlığımızın hazırladığı Bala Dostu Pusula Listesi’ndeki kitaplardan üstelik koyduk. Okula tekmil adına başlamalarını istediğimiz çocuklarımıza kalburüstü ayrımsız terbiye tedrisat yılı diliyorum.”

Share: