Adana ve mekân illerdeki okullarda neva eğitimi başladı

Adana, Mersin Ağacı, Hatay ve Osmaniye’bile, anaokulu ve beş bir numara sınıflarda harmoni eğitimi başladı.

Milli Eğitim Bilimi Bakanlığınca yürütülen harmoni eğitimi programı kapsamında Adana’da kollar, velileriyle okullarına geldi.

Öğretmenlerin karşıladığı torunlar, sınıflarına alındıktan sonraları arkadaşlarıyla tanıştı.

Sazak

Mersin’de bile öğrenciler, eğitim programı kapsamında okullarını ve sınıflarını keşfetme şansı buldu.

Eğitmenler, ilk defa arkadaşlarıyla buluşan öğrencileri ve ailelerini bilgilendirdi.

İl Milli Terbiye Müdürü Gaybubet Koca, Mezitli ilçesindeki Faris Kokulu İlkokulu’nu müzakere ederek, öğretmenlere ve öğrencilere harmoni eğitiminde başarılar diledi.

Koca, kullanılmamış yetişek ve talim yılının hoş olması temennisinde bulunarak, “Bugün uzlaşma sürecindeki öğrencilerimiz eğitim ve öğretime başlamış oldu. Hepsinin kitapları masalarında amade. Bugün okul öncesinde 26 bin 713 öğrenci, ilkokullarda üstelik 34 bin 836 öğrenci eğitime başladı. Cenabıhak devletimize ve milletimize arıza vermesin.” dedi.

Osmaniye

Osmaniye’dahi dahi anaokulu ve birinci sınıfta yetişek görecek öğrenciler harmoni programı kapsamında geldikleri okullarında öğretmenler marifetiyle bilgilendirilerek, sınıflarına alındı.

İl Milli Eğitim Müdürü Işıklı Albak, AA muhabirine, 20 bin öğrencinin uyum eğitimine başladığını belirterek, “Zaman velilerimizin ve öğrencilerin hararetli olduklarını eksiltmek beni birlikte bahtiyar etti. Öğrencilerimize ücretsiz ibret kitaplarının birlikte bu yıl 800 bin yardımcı esas kitap bile dağıtılacak. Bakanlığımız vasıtasıyla okullarımıza kovanlık ve gayrı ihtiyaçları karşılayabilecekleri maddesel bindi gönderildi.” diye konuştu.Share: