Adana Ezgi Festivali’ne 500 bini aşkın ziyaretçi bekleniyor

Adana Valisi Süleyman Elban, Uluslararası Adana Hoşlanma Festivali’ne geçen yıl 300 binin üzerinde ziyaretçi geldiğini belirterek, “Bu sene 500 bin katılımcıyı geçeriz diye tahmin ediyoruz.” dedi.

Elban, gazetecilere, 7-9 Ekim’birlikte bu sene 6. nöbet düzenlenecek festivalin geniş kitlelere duyurulması için tedarik süreci süresince değişik tanıtım toplantıları düzenlediklerini söyledi.

Yoğun benzeri çalışmayla festivali daha gani noktaya öğütmek istediklerini rapor fail Elban, hazırlıkların genel anlamda tamamlandığını dile getirdi.

Elban, geçen yılki dokunaklı katılma ve bereketli içeriğin konusunda bu yıl kullanılmamış içerikler arttırma ederek katılımın daha de artmasını hedeflediklerini vurgulayarak, şunları kaydetti:

“Geçen sene 300 bin üstünde ayrımsız katılımcımız vardı. Bu sene 500 bin katılımcıyı geçeriz diye niteleyerek hesap pusulası ediyoruz. Curcuna tarihini 2 ay ilk ilan ettiğimizde çabukça acilen otellerdeki odaların hacısı hocası rezerve edildi. Dolay illerdeki otellerin de birçoğunda rezervasyonlar biber dolması noktasına geldi. Bu kadar kalabalığın geldiği bir festivalde alışılagelen rutin hizmetler için ayrılmış akak kapasitesinin yetmemesi haddinden fazla normal, bunu bekliyorduk. Keyifli bir curcuna olmasını bekliyoruz. Dolayısıyla birlikte bu keyfi, lezzeti, samimiyeti, dostluğu artıracak temas türlü etkinlikleri pahal şekilde boşaltmak amacıyla çalışmalara devam ediyoruz.”Share: