Adana bilgelik! Çukurova Belediyesi Gülen Yüzler Yan Kreşleri’nde Minikler İngilizce Öğreniyor

Çukurova Belediyesi Gülen Yüzler Cihet Kreşleri’nde Avrupa Tesanüt Programı Hasbilik Faaliyetleri kapsamında çeşitli ülkelerden mevrut gençlerin katılımıyla başlatılan “Ecnebi Miftah Yetenek Gelişim Programı” ile çocuklar, İngilizce’yi çalgı aleti ve raks eşliğinde öğreniyor.

Avrupa Tesanüt Programı Hasbilik Faaliyetleri kapsamında İngiltere, Danimarka, Fransa, İtalya, Polonya, Gürcistan, İspanya ve Ukrayna’dan gelen 12 fahri etkin, proje kapsamında 8 kreşte çocuklara İngilizceyi, kendilerine saf yöntemlerle sevdirmeye ve öğretmeye çalışıyor.

Ağız Ağıza ücretsiz olan proje, Türkiye’de bire bir önceki olma özelliği taşıyor.

DANS EDERKEN İNGİLİZCE ÖĞRENİYORLAR

Derslerde enstrüman öğretmeni Bilal Fecir Tipi’nin gitarından çıkan melodilerle ve kendilerine hususi raks figürleriyle İngilizce’yi çocuklara öğretmeye çalışan gönüllülerden Laura Masson, çocuklarla haddinden fazla mebzul benzeri bildirişim yakaladıklarını, amaçlarının ağır ezgi öğüt zamanları oluşturarak öğrenme yetilerini yükseltmek olduğunu söyledi. Masson, ayrıca Çukurova İlçesi’ni çok sevdiklerini, bu yetişek projesi kapsamında tanıştıkları Adana’ya ilerde gene gelmeyi istediğini dile getirdi.

Renkli görüntülerin oluştuğu eğitim programı, kül Gülen Yüzler Yön Kreşleri’nde 6 kamer boyunca devam edecek.

Share: