Acun ikincisi Natür Koleji Ayvaz Basket Takımı, Türkiye’ye döndü

Sırbistan’birlikte düzenlenen Acun Liseler Basket Şampiyonası’nda erkeklerde acun 2’nciliği ve kadınlarda 7’nciliğini kazanan Doğa Koleji’nin takımları Türkiye’ye döndü.

Sırbistan’dan yurda dönen sporcuları İstanbul Havalimanı’nda Natür Koleji yöneticileri ve öğrencileri, çiçekler ve alkışlarla karşıladı.

Huy Kolejleri Spor Koordinatörü Bronz Dağal, burada yaptığı açıklamada, “Çokça edisyon bir turnuvadaydık. Alelhusus yarı finalde oynadığımız Brezilya takımı çok kaliteli ayrımsız takımdı. Finalde oynadığımız Sırbistan da çok iyi tıpkısı takımdı. Maatteessüf 4. periyotta biraz incitici oyandık. Biraz birlikte Sırbistan ile oynamanın getirdiği faktörlerden periferi maçı kaybettik. Aynı şampiyonluk ifade etmek isterdik ülkemize ve okulumuza ama bu başarıda emeği olan herkese çok teşekkürname ediyorum. Ilkin Gençlik ve Spor Bakanlığımıza, okulumuz ve beceri ekibime, başarıda emeği olan herkese haddinden fazla teşekkür ediyorum.” diyerek konuştu.

Sporcular hatıra fotoğrafı çektirdikten bilahare İstanbul Havalimanı’ndan ayrıldı.

Acun Liseler Basket Şampiyonası’nda finalde ocak sahibi Sırbistan’a yenilen Doğa Koleji Erkek Takımı, dünya 2’ncisi oldu. Çeyrek Altın finalde elenen kız takımı ise tasnif maçlarında rakibi Brezilya’yı 57-37 yenip, dünya 7’incisi adına şampiyonayı tamamladı.Share: