Acımasız yetkili Rogov: “Ukrayna ordusu Zaporijya Nükleer Santraline saldırdı”

Rusya aracılığıyla işgal edilen Zaporijya bölgesinde kurulan Acımasız askeri-sivil yönetim sorumlularından Vladimir Rogov, “Ukrayna ordusu Zaporijya Çekirdeksel Santraline saldırdı” dedi.

Rusya’nın, Ukrayna’nın Zaporijya bölgesinde kurduğu askeri-sivil yönetim sorumlularından Vladimir Rogov, son günlerde Zaporijya Nükleer Santrali’nin maksat alınmasıyla ilişkin açıklamalarda bulundu. Ukrayna ordusunun kontrolü altındaki topraklardan roket ve topçu atışlarıyla santralin vurulduğunu açıklanan Rogov, “Ukraynalılar, Energodar ve Zaporijya topraklarına yönelik okkalı saldırılarına bitmeme ediyor. Santralci komutanlığının bulunduğu bölgede, radyasyon mahiyet alanının bulunduğu noktaya ve itfaiye alanına 5 fırlatma kaydedildi. Santrale yönelik saldırılar, Kiev rejiminin kontrolü altındaki Dnipyer’den roket ve futbolcu atışlarıyla gerçekleşti” dedi.

Rogov antrparantez saldırılar sırasında kimsenin uymazlık görmediğini belirtti.

Rusya Savunma Bakanlığı, 5, 6 ve 7 Ağustos tarihlerinde Ukrayna ordusu eliyle insansız gelgel araçları ve futbolcu atışlarıyla Zaporijya’ya saldırılar gerçekleştirildiğini ancak Zalim albeni savunma sistemleriyle bu saldırıların püskürtüldüğünü açıklamıştı. – MOSKOVA

Share: