Acar kardeşler teniste milli kalıp hayali için vuraç sallıyor

Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde öğretmenleri vasıtasıyla yönlendirildikleri teniste elde ettikleri derecelerle adından kortej ettiren Ayaz ve Agit Atılgan kardeşler, milli topluluk formasıyla dahi başarıyı hedefliyor.

Güvenlik güçlerinin liyakatli operasyonları sonucu sağlık ve güven ortamının üretim edilmesinin arkası sıra dinç ve çocukların sportif faaliyetlere yönlendirildiği Yüksekova’birlikte, türlü branşlardaki kurslarda müsabakalara hazırlanan sporcular katıldıkları organizasyonlarda elde ettikleri derecelerle ayn dolduruyor.

Cahillik ve Spor İlçe Müdürlüğü bünyesindeki kurslar sebebiyle lisanslı sporcu sayısı mütezayit ilçede, öğretmenlerinin yönlendirmesiyle tenise başlayan 13 yaşındaki Ayaz ve 14 yaşındaki Agit Acar kardeşler üstelik ulusal müsabakalarda oylumlu başarılara imza attı.

Batman’birlikte 15-17 Nisan’üstelik planlı “Küçük Asya Yıldızlar Ligi Tenis Kol Müsabakaları” ve 26-28 Haziran’de Şırnak’ta gerçekleştirilen Anadolu Yıldızlar Ligi Alan Topu Çeyrek Bitiş Müsabakaları”nda kişi kategorilerinde birinci olan Girişken kardeşler, 18-21 Ağustos’ta Ağrı’üstelik planlı “Geleneksel 2. Balkı Dağı Tenis Turnuvası”nda üstelik yekpare maçlarını kazanarak şampiyon oldu.

Bitlis’in Tatvan ilçesinde 29 Eylül’dahi düzenlenecek Tatvan- Nemrut Krater Cup’a katılacak olan liyakatli sporcular, buradan bile madalya kazanarak elde edecekleri puanlarla milli mızıka forması giymeyi hedefliyor.

Başarılarıyla ilçedeki özge gençlere üstelik örnek olmak isteyen kardeşler, Gençlik Merkezi bahçesindeki sahada değişik sporcularla gelişigüzel hazırlıklarını sürdürüyor.

Ayaz Girişken: “Ayrımsız raketi iki emanet kullanıyorduk”

Ayaz Acar, AA muhabirine, öğretmenleri yardımıyla 3 yıl evvel tenise başladığını ve farklı illerdeki turnuvalara katıldığını belirtti.

Tenisle gelişigüzel hayatının da değiştiğini anlatan Ayaz Girişken, “Tenisle tanıştıktan sonra okulda birlikte takat sınırı arttı. Dondurucu soğuklarda dahi fasılasız çalışmalarımızı sürdürdük. Tıpkı raketi iki güç kullanıp egzersiz yapıyorduk. Ağrı Dağı Alan Topu Turnuvasında birinci oldum. Çokça mutluyum. Amacım milli formayı giyip uluslararası müsabakalarda ülkemi, ailemi ve öğretmenlerimi gururlandırmak.” diyerek konuştu.

Agit Atılgan: “Iri başarılar almak istiyorum”

Agit Atılgan ise öğretmeninin tavsiyesi konusunda bu spora başladığını rapor ederek, “Mayıs ve haziran aylarında Batman ve Şırnak’ta planlı nahiye şampiyonasında, en üst de Balkı Dağı Tenis Turnuvasında birinci oldum. Okulda rate bir çocuktum. 7 zayıf notum vardı. Spora başladığımdan beri imdi düşük ayar almıyorum. Okuldaki performans arttı. Kardeşimle alay malay milli mızıka forması giyerek büyük başarılar bürümek istiyorum.” ifadelerini kullandı.

Toyluk ve Spor İlçe Müdürü Çığlık: “bütün insanlarımıza dokunacağız”

Cahillik ve Spor İlçe Müdürü Sami Biberli ise ilçenin dinç can ve sporcu potansiyelinin faziletkâr olduğunu söyledi.

Huzur ve güven ortamının sağlanmasıyla ilçedeki sporcu kapasitesini keşfettiklerini belirten Yara, şunları kaydetti:

“Ülkemizde, ilimizi ayrı ayrı branşlarda külah fail birçok sporcumuz var. Ski dalında 36 milli sporcumuz var. Kayakta çokça alçak başarılarımız var. Farklı alanlarda bile ağırbaşlı başarılar elde ettik. Kort tenisinde güzeşte bütün maçlarını kazanarak böke olan iki sporcumuz var. Bu sporcular mayıs ve haziran ayında birlikte kesim dahi böke oldular. artık birlikte onlardan iri başarılar bekliyoruz. 5 yaşından 70 yaşına büyüklüğünde bilcümle insanlarımıza dokunacağız ve ilçemizin sporcu potansiyelini ortaya çıkaracağız.”Share: