8 yaşındaki Ahmet’in apartman girişindeki Türk bayrağını selamlaması asayiş kamerasında

Kayseri’bile judoya giden 8 yaşındaki Ahmet Yasin Biberci’nin apartman girişinde asık Türk bayrağını selamlaması asayiş kamerasına yansıdı.

Kayseri Orman İşletme Müdürü olan babası Yasin Biberci’nin yönlendirmesiyle aynı sene ilk judoya başlayan Ahmet Yasin Biberci, alem sevgisiyle emsal oldu.

Spordan döndüğünde apartman girişinde asık Türk bayrağını gören Biberci durup judocu selamı verdi. Daha sonradan asansöre yönelen bala binmeden önce dönerek gene bayrağı selamladı.

Apartmanın düzenlilik kamerasından bu anları izleyen ocak, çocuklarının davranışıyla gururlandı.

Ahmet’in bayrağı selamladığı görüntüler ara sıra içtimai iletişim araçları hesaplarından da paylaşıldı.

Ahmet Yasin Biberci, AA muhabirine, eskiden karateyle ilgilenen babası tarafından judoya yazdırıldığını ve sporu çok sevdiğini söyledi.

Şu anda turuncu göbek taktığını ve 15-20 cereyan öğrendiğini tabir fail Biberci, “Sporda hep selam veriyorduk, girerken çıkarken. Ondan heveslendim, ben dahi selam verdim. Apartmana girdim, bayrağı görünce esenleme verdim, sonra asansöre bindim, buradan bile selam verdim. Bizim amacıyla 3 öz çokça önemli. Biri Kur’an-ı Eli Açık, ikincisi Türk bayrağı, üçüncüsü bile vatanımız.” diye konuştu.

Biberci, yaptığı sporda başarılar elde etmeyi ve madalyalar almayı hedeflediğini belirtti.

Orman yangınlarına çok üzüldüğünü aktaran Biberci, “Büyüyünce itfaiyeci başlamak istiyorum. Yangınları sönümlemek, yollardaki ağaçları suvarmak için. Ağaçlar olmasa biz yaşayamayız. Bahçemizde bir ağaç bile haddinden fazla değerli, onu kesmememiz lazım.” dedi.

“Hoşuma gitti, alım duyduk”

Yasin Biberci ise oğlunu benzeri arkadaşının yönlendirmesiyle judoya başlattıklarını anlattı.

Görüntüyü izlediğinde evladıyla gelgel duyduğunu dile getiren Biberci şunları kaydetti:

“Arazideydim, eksantrik bir bacanak götürmüştü spora. Oğlumu eve bıraktığını söyleyince akşam olduğu üzere kameradan baktım. Baktım selam veriyor, asansöre girince yeniden selam veriyor. Eşime gösterdim. O dedi kim ‘Orada sembol var’. Dikkatli baktım, öncü var. Hoşuma gitti, çalım duyduk tabiatıyla. Bayrak, vatan, ulus sevgisi ile yetiştiriyoruz çocuklarımızı, gururlandım. İstesek yaptıramazdık o hareketi.”Share: