35 yıldır termosla çay satıyorlar

35 yıldır termosla 1,5 liraya öz satıyorlar

KAHRAMANMARAŞ Kahramanmaraş’ta iki yâren 35 yıldır termosla çay satıyor.

Tarihi Demirciler Çarşısı’nda 35 yıldır çaycılık fail 4 çocuk babası Salih Özbek ve Mustafa Yaşar almaç memnuniyetlerini ön planda tuttuklarını ve kafelerdeki kabil 20 -30 liraya değil, çayın bardağını 1 buçuk liraya müşterilerine sunduklarını ifade ettiler.

Sabahın 05.00’inde kalktığını ve ocağında çayın 06.00’dahi hazır olduğunu ifade fail Salih Özbek, “Çay ocağında sabahleyin saat 06.00’bile çayım mutlaka hazır olur. Sonrasında müşterilerim sağlık ve amade ederim. Çayımız kalitelidir ve makul fiyata veriyoruz. 35 yıldan beri bu işi yaparak, geçimimi sağlıyorum. Biz üstelik fiyatlar çokça makul. Bizi genellikle buradaki esnaf müşterilerimiz yeğleme ediyor. Buraya gelen bizi yeğleme fail müşterilerle gelişigüzel hem çay alışverişi yapıyoruz hem birlikte gelişigüzel sohbet ediyoruz. Burada akşama büyüklüğünde öz dağıtımı yapıyoruz esnaflara. Termosa doldurduğumuz çayları ise uzak yerlerdeki esnaflara dağıtıyoruz” dedi.

Mustafa Yaşar ise, “Sabahleyin saat 06′.00 de çayımız amade oluyor ve müşterilerimizi bekliyoruz. Termoslarımıza dolduruyoruz ve esnaf esnaf gezip çay dağıtıyoruz. Emekliyim ve 35 yıldır geçimimi çaycılık yaparak sürdürüyorum. Kafelere gidiyorlar ve paraları çok oldukları amacıyla bire bir çaya çokça çok dünyalık veriyorlar. Tığ burada bardağını 1 buçuk,2 liraya veriyoruz. 30 TL’ye bire bir öz tamam mu. Buraya gelsinler, buyursunlar burada benzeri çayımızı içsinler” ifadesini kullandı.

Müşterilerden 66 yaşındaki Zahmetli sarıklı Ömer delice ise, “Buraya Bertiz’den geliyorum ve buradaki çayları işleyen ihvan güzel öz yapıyorlar. Buralara geldiğimde katiyetle buraya uğrarım ve öz içerim” dedi.Share: