20 yaşındaki gailesiz 14 almanak dem davasının kurbanı oldu!

29 Ağustos Pazartesi günü akşam ezanı saatlerinde Bodrum- Güvercinlik arasındaki kez kenarında ormanlık alanda kimliği belgisiz tıpkısı ceset bulunmuştu. Gökçeler mevkiinde azimet terasını geçtikten ahir keder virajın olduğu bölgeye denize girmeye gelen 2 zihayat, ormanlık alanda bir kişiyi esasen vurulmuş halde buldu. İhbarın peşi sıra bölgeye mevrut keyif ekipleri, şahsın hayatını kaybetmiş olduğunu tespit etti. Cingöz ekipleri, görüngü yeri ve çevresinde degaje çaplı tetkik yaptı. Görüngü yeri ve çevresinde dedektörle kontrol yapıldı.

ÜZERİNDEN KİMLİK ÇIKMADI

Fenomen durumunda ceset üzerinde yapılan ilk incelemede başın art kısmından sıkılan kurşunun cebin bölgesinden çıktığı öğrenildi. Ayağında terlik ve üzerinde şort tişört mevcut Uzunay’ın üzerinden evvel özellikle kimlik çıkmadı. Naaş, otopsi için Muğla Adli Tıp Kurumu’na gönderildi. Cesedin kime ait olduğu ise ertesi aktarılma galiba oldu. Cesedin Ağrı Patnos tevellütlü 20 yaşındaki Kenan Uzunay’a ilişkin olduğu ortaya bundan sonra. Uzunay’ın biraz ay önce Bodrum’un Turgutreis Mahallesi’ne geldiği ve inşaat işinde çalıştığı bildirildi. Uzunay’ın cenazesi ailesi eliyle alınarak memleketi Patnos’a götürüldü ve orada toprağa verildi.

SORUŞTURMA KOKU DAVASI ÜZERİNE YOĞUNLAŞTIRILDI

Cinayete kurban giden gencin arkadaşları, olaydan bire bir zaman ilk akşam saatlerinde Kenan Uzunay’ın telefonla konuştuktan sonradan ”tamam abi geliyorum” deyip kaldığı yerden ayrıldığı ve aynı henüz düşüncesiz dönmediğini söyledi. Kenan Uzunay’ın şu anda cezaevinde kâin babasının 2008 yılında Ağrı’nın Patnos ilçesinde eksantrik aynı kişiyi başına keserle vurarak öldürdüğü belirtilirken sormaca çağ davası üstüne yoğunlaştırıldı.

CİNAYETİN NEDENİ KOKU DAVASI ÇIKTI

Soruşturma çerçevesinde İzmir, Isparta ve Burdur İl Itimat Müdürlükleri ile jandarma eliyle eşzamanlı cerrahi müdahale yapıldı. Operasyonda M.D. ve F.K. İzmir’de, N.C. Isparta’da, Y.E. ve S.C. Burdur’da gözaltına makbuz. Soruşturmada cinayetin, 2008 yılında Ağrı Patnos’ta maktul adamın yeğeni N.C. eliyle öç ahzetmek amacıyla işlediği belirlendi. Kıya simultane N.C. ile birlikte 2 kişinin henüz olay yerinde olduğu kaydedildi. Kıya simultane fenomen durumunda olmayan gayrı 2 kişinin ise müzaheret ve yataklık suçlamasıyla gözaltına alındığı belirtildi.

KAN DAVASI SORUSUNA “HABERİM NAMEVCUT” CEVABINI VERDİ

5 şüpheli, işlemlerinin peşi sıra adliyeye irsal edildi. Şüphelilerin sevki sırasında güllabi geniş asayiş önlemleri aldı. Şüphelilerden biri adliye girişinde basın mensuplarının sorduğu “Kenan’ın bozukluk öldürdünüz, koku davası mı vardı” sorusuna “Haberim yok” şeklinde yanıt verdi. Şüphelilerin adliyedeki işlemleri sürüyor.Share: